Nowy Kia Ceed jeszcze bardziej europejska

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Kia Ceed jeszcze bardziej europejska
Podczas międzynarodowych targów w Genewie, zaprezentowana została kolejna odsłona najpopularniejszego koreańskiego samochodu Kia Ceed. Auto za wyjątkiem logo jest już pełnoprawnym samochodem europejskim. Cały proces od projektu aż produkcje, wykonywany był i będzie w Europie. Wygląd nowego kompaktowego Kia Ceed opracowany został w całości w Europie, w centrum rozwoju mieszczący się we Frankfurcie. Produkcją, która ruszy w maju tego roku, zajmie się zakład ulokowany na Słowacji. Auto do sprzedaży trafi pod koniec drugiego kwartału 2018 roku.


Fot. Kia

Nowa Kia Ceed oprócz wyglądu zmieniła także formę pisania, zamiast Kia Cee'd będzie teraz po prostu Kia Ceed. Nowy koreański kompaktowy model stał się szerszy ( +2 cm ) i niższy ( -2 cm ). Zmienione zostały także zwisy przednie i tylne. Już te same nowe parametry przyczyniają się że linia samochodu stała się bardziej dynamiczna, jednak na tym nie koniec zmian. Oprócz samego samochodu szersza stała się także atrapa chłodnicy „tygrysi nos” jak też dolny wlot powietrza. Nowy model standardowo wyposażony będzie w LEDowe światła do jazdy dziennej, który wizualnie nawiązują do kostek lodu. Tak jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie w wersjach GT oraz GT-Line. LEDowe będą także tylne światła w kształcie półksiężyca. Nadwozie nowego Kia Ceed oferowane będzie w 11 wersjach kolorystycznych. Wymiary obręczy kół dostępne będą od 15 do 17 cal.

Fot. Kia

Wnętrze auto zyskało dużo dzięki nowym lepszej jakości materiałom. Dodają one nie tylko jakości, ale także są milsze w dotyku. Co pozytywnie wpływa na komfort. Rozkład tablicy rozdzielczej dostosowany został do ostatnio wprowadzanych nowych modeli producenta. Lepsze rozłożenie daję więcej przestrzeni i łatwiejszą obsługę. Pośrednio nowy rozkład wpływa także na przestronność i miejsce w aucie. Nowe parametry zewnętrzne przyczyniły się także do lepszego rozłożenia siedzeń. To wiąże się bezpośrednio z większą ilością miejsca na nogi nawet przy maksymalnie odsuniętym przednim fotelu. Zmniejszenie przedniego zwisu i dodatnie go do tylnego przyczyniło się na więcej miejsca w bagażniku. Nowa Kia Ceed ma teraz aż o 15 litrów więcej pojemność w wersji hatchback i o 74 litry w przypadku kombi.

Fot. Kia

Także pod maską nowego Kia Ceed zaszło kilka ważny zmian. Listę silników otwiera benzynowa turbodoładowana jednostka 1.0l T-GDI o mocy 120 KM. Dotychczas oferowany 1.6l benzynowy silnik zastąpiony zostanie przez nową jednostkę 1.4l T-GDI o mocy 140 KM. Obie jednostki wyposażone zostały w filtr cząsteczek stałych przez co spełniają wygórowaną normę emisji spalin Euro 6d TEMP. W ofercie jednostek pojawi się także kolejna nowość o nazwie U3. Jest to najnowszej generacji silnik wysokoprężny koreańskiego producenta. Pojemność wysokoprężnej jednostki CRDI to 1.6l. Silnik oferowany będzie w dwóch wersjach mocy 115 KM oraz 136 KM. Wszystkie jednostki standardowo wyposażone zostały w manualną 6 biegową przekładnie. Silnik 1.4 T-GDI oraz 1.6 CRDI dostępne będą także automatyczną dwusprzęgłową skrzynią z siedmioma przełożeniami.

Fot. Kia

Nowy Kia Ceed otrzymał także najnowszą generację systemu multimedialnego. W jego skład wchodzi 7 lub opcjonalnie 8 calowy dotykowy ekran. W ofercie znajduje się także nawigacja satelitarna TomTom z usługami Kia Connected. System współpracuje także z urządzeniami mobilnym wyposażonymi w system Android ( od wersji 5.0 Lollipop ) lub iOS. Dzięki nim można w pełni zintegrować telefon z samochodem. W ofercie nowej Kia Ceed znajdzie się także nagłośnienie premium od firmy JBL. Auto otrzymało także zaktualizowany system aktywnego bezpieczeństwa, które działa w jeszcze szerszym zakresie prędkości wraz z nowymi funkcjami.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-22 12:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Kia-Ceed-jeszcze-bardziej-europejska

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt