Nowy Opel Cascada w sprzedaży na początku 2013

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Opel Cascada w sprzedaży na początku 2013
Najnowszy model marki Opel, który produkowany będzie w Polsce, trafi na rynek w 2013 roku. Najproawdopodobniej od razu po swojej premierze na targach w Genewie. Niemiecki producent przedstawia największy w swojej ofercie kabriolet jako samochód całoroczny. Ochronę przed złą pogodą i zimą ma zapewnić materiałowy dach.


Po wieloletniej tradycji produkowania kompaktowych cabrio bazujących na modelach typu Kadett lub Astra, producent powraca do trochę bardziej odległej historii, przez co aktualny pojazd zdecydowanie urósł - będzie miał niecałe 4.7m długości i 1.84m szerokości. Dzięki długiemu rozstawowi osi, który wynosi 2,68m, Cascada zapewnić ma wysoki komfort podróży czterem osobom. Linia samochodu nawiazuje do aktualnego wzornictwa Opla, dzięki czemu ma on nowoczesną, spójną, jak również elegancką prezencję. Właściciel, który zechce dodatkowo wyróżnić swój samochód, będzie mógł założyć w nim nawet 20-calowe felgi.

Jedną z najważniejszych rzeczy w kabrioletach jest dach i właściwości z nim związane. W przypadku Opla Casacady jest on materiałowy. Otwierać i zamykać można go w prędkościach do 50km/h. Cała "transformacja" mieści się 17 sekundach, co plasuje go w ścisłej czołówce. Materiały użyte do jego wykonania pobrane zostały od dostawców, którzy zaopatrują na codzień klasę premium tego segmentu, co dodatkowo podkręsla dbałość producenta o detal.

Opel Cascada będzie dostępny z szeroką gamą silników benzynowych, jak też wysokoprężnych, jednak na start zadebiutuje z czteroma jednostkami. Trzy z nich zaliczać się będą do pierwszej grupy, zaś ostatni to diesel. Wszystkie silniki będą wyposażone w turbosprężarkę, co zapewni im wysokie moce, a ponadto w 6-biegowe skrzynie manualne. Pośród benzyn producent do wyboru dał dwie jednostki o pojemności 1.4 litrów, z mocą 120KM lub 140KM.

Kabriolet Opla otrzyma także najnowsze osiągniecie silnikowe tego producenta. Będzie to ECOTEC o pojemnosci 1.6l z serii SIDI, co przełoży się na 170KM i wysoki moment obrotowy o wartości 280Nm. Aktualny jedynak wysokoprężny, o pojemności 2 litrów, może pochwalić się mocą 165KM i momentem 380Nm. Wraz ze zbliżającą się datą premiery, Opel będzie informował o kolejnych, mocniejszych jednostach dla tego modelu.

Stylizacja wnętrza nawiazuje do modelu Insignia. Oznacza to dużo przestrzeni wewnątrz dla kierowcy i trzech pasażerów. Mimo znacznych wymiarów samochodu, bagażnik nie jest duży i przy zamkniętym dachu wynosi 350 litrów. Gdy dach jest otwarty, ta przestrzeń zmniejsza się do 280 litrów. Poszycie siedzeń wykonane zostało ze skóry Nappa, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się komfort podczas podróży.

Bezpieczeństwo w przypadku samochodów typu kabriolet jest bardzo newralgicznym tematem, przede wszystkim w przypadku dachowania. Dach materiałowy nie gwarantuje żadnej ochrony, co za tym idzie, niebezpieczeństwo bardzo mocno wzrasta. Gdyby jednak doszło do takiego wypadku, w tylnej części samochodu, za pomacą ładunków pirotechnicznych, wystrzliwane są pręty antykapotażowe, które nawet przy dużym obciążeniu gwaranują należyte bezpieczeństwo. Ponadto pasy bezpieczeństwa wyposażone zostały w podwójne napinacze. W najnowszym modelu Opla znajdą się też specjalistyczne systemy, jak OpelEye, zapewniający aktywne bezpieczeństwo podczas podróży.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-19 18:34:59
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Opel-Cascada-w-sprzedazy-na-poczatku-2013

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt