Nowy Opel Insignia pojawi się jeszcze w tym roku

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Opel Insignia pojawi się jeszcze w tym roku
Do jednych największych targów motoryzacyjnych Europejskich zostało jeszcze ponad 3 miesiące, a już Opel prezentuje swoją pierwszą, a zarazem największą premierę, nową Insignie. Samochód pierwszy raz światło dzienne ujrzał podczas targów w Anglii w 2008 roku. Od tego czasu pojazd, który zastąpił Vectrę, nie tylko dobrze radził sobie na rynku, ale nawet zdobył dużą rzeszę zwolenników. Zaprezentowany w 2008 roku model od razu przedstawił światu w jakim kierunku Niemiecka marka będzie się rozwijać.
Nowa Insignia wobec aktualnego modelu jest samochodem zdecydowanie bardziej spokojnym pod względem designu. Zostało to uzyskane między innymi przez nowy, bardziej podłużny grill, który wizualnie obniża linię samochodu. Kolejnymi wyznacznikami nowego modelu w przedniej partii pojazdu, są nowe długie światła do jazdy dziennej, umieszczone na krańcach zderzaka, sięgające daleko aż do dolnego wlotu powietrza i otoczone miejscami elementami chromowanymi. Same reflektory także otrzymały nowy design, są teraz bardziej wydłużone, wchodząc głębiej w maskę po bokach. W przypadku wersji hatchback i sedan samochód otrzymał spoiler, który mocno wyróżnia się na tle sylwetki. Ponadto listwa, która przechodziła niegdyś pod oknem z tyłu, została lekko obniżona. Jej końce znajdują się w tylnych światłach. W wersji Kombi ta sztuka też została wykorzystana.Pod maską ponownie dostępny będzie bogaty wybór silników, od małych ekologicznych po duże sportowe.

PojemnośćMocMoment obrotowyPaliwo
1.4l140 KM200 NmBenzyna
1.4l140 KM200 NmBenzyna+Gaz
1.6l SIDI170 KM260 NmBenzyna
2.0l SIDI250 KM400 NmBenzyna
2.0l120 KM320 NmDiesel
2.0l140 KM370 NmDiesel
2.0l195 KM400 NmDiesel


Pozostałe dane techniczne nie zostały jeszcze podane przez producenta.Wnętrze nowego Opla Insignia, po raz kolejny prezentuje się przestronnie z nutą klasy premium. Podkreśla to także bogate wyposażenie, które dostępne jest w niemieckiej nowości. Dzięki wysoko zaawansowanej elektronice, sam kokpit stał się lekki, przejrzysty, a zarazem przestronny i co najważniejsze łatwy w obsłudze. Cały Infotainment samochodu może być sterowany poprzez 8” ekran. W prosty i łatwy sposób można szukać piosenek, włączać nawigację 3D lub też sterować głosem.Ceny nowej Insigni rozpoczynać się będą w Niemczech od 24,325 Euro za model 4 drzwiowy. Na pokładzie znajdzie się silnik o pojemności 1.4l i mocy 140 KM. Jednostka ta jest wyposażona w system Start&Stop. Wewnątrz samochodu znajdzie się między innymi klimatyzacja, radio z ekranem o przekątnej 4,2” a także skórzana kierownica.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-06-14 20:41:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Opel-Insignia-pojawi-sie-jeszcze-w-tym-roku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt