Opel Crossland X zastąpi model Opel Meriva

Rozmiar tesktu A A A
-
Opel Crossland X zastąpi model Opel Meriva
Nadchodzą duże zmiany w ofercie niemieckiego producenta Opel. Nowej generacji Opel Meriva już nie zobaczymy, przynajmniej przez najbliższe lata. Zastąpi ją model Opel Crossland X. Premiera wyżej zawieszonego mini Vana nastąpi już 1 lutego podczas specjalnego spotkania w Berlinie. Opel Crossland X to jedna z siedmiu premier, jakie zapowiedział niemiecki producent na 2017 roku. Samochód będzie przy okazji prekursorem do większej premiery o nazwie GrandLand X, która ma być wersją crossovera na podstawie Astry i przy okazji zastąpić Zafirę. Rynek SUV i CUV od 2010 roku powiększył się pięciokrotnie, także nie mogą dziwić te kroki jakie podejmuje niemiecki producent Opel, aby zwiększyć swoją sprzedaż nowych samochodów.


Fot. Opel

Corssland X jako przedstawiciel segmentu crossover dysponuje wyższym zawieszeniem oraz techniczne rozwiązania pozwalające na poruszanie się po bezdrożach, co za tym idzie dolna część nadwozia otrzymała pasek ochronny. Przednią i tylną część zderzaka chroni chromowa listwa. Stylistycznie samochód czerpie zarówno ze starszych modeli jak Opel Adam, w którym po raz pierwszy pojawił się specyficzny dla niemieckiego producenta trzeci słupek nadwozia, jak też z nowego Opel Insignia GrandSport ze swoim unikatowym grillem oraz rozłożeniem elementów w przedniej części pojazdu. Na pokładzie samochodu znajdą się między innymi w pełni diodowe adaptacyjne reflektory.

Fot. Opel

Co wiemy aktualnie na temat nowego Crossland X? Samochód będzie miał 4,21m długości co jest aż o 16 mniej niż przykładowy model Opel Astra. Jednak co traci w długości odzyskuje w wysokości. Różnica między modelami w tych parametrach, to aż 10 cm na korzyść Crossland X. Nowy corssover niemieckiego producent do tego może zostać wyposażony w dach panoramiczny, co dodatkowo zapewni więcej światła oraz optycznie zwiększy przestrzeń wewnątrz samochodu. Pod względem pojemności bagażnika auto w przypadku niezłożonych tylnych siedzeń dysponuje pojemnością od 410l do nawet 520l dzięki przesuwanej tylnej kanapie. Po złożeniu tylnego siedziska pojemność wzrasta do 1255l.

Fot. Opel

W nowym Crossland X miejsce znajdą najnowsze technologie jakimi dysponuje Opel. Oprócz 8 calowego dotykowego ekranu umiejscowionego w środkowej części konsoli i najnowszej generacji systemu multimedialnego IntelliLink Radio R 4.0 i IntelliLink Navi 5.0. Które współpracują z telefonami działających na systemach Android lub iOs. Crossland X może pochwalić się także najnowszej generacji systemem bezpieczeństwa Opel Eye, zapewniające nowy poziom bezpieczeństwa dzięki zwiększonemu zakresu działa prędkości. Dzięki temu samochód jest w stanie wyhamować już od prędkości przekraczające 5 km/h i sięgające nawet do 85 km/h. Pełna funkcjonalność przewidzianego dla modelu pakietu bezpieczeństwa dostępny będzie jednak dopiero od początku 2018 roku.

Fot. Opel

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-18 12:03:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Opel-Crossland-X-zastapi-model-Opel-Meriva

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt