Opel Insignia Grand Sport - nowy flagowy model Opla już w marcu 2017

Rozmiar tesktu A A A
-
Opel Insignia Grand Sport - nowy flagowy model Opla już w marcu 2017
Opel Insignia, model który w 2009 roku zastąpił Vectrę przedstawiony zostanie w swojej drugiej generacji w marcu 2017 podczas targów w Genewie. Po nowej sportowej limuzynie niemieckiej firmy widać mocne aspiracje marki do klasy premium. Nowa generacja Opla Insignia przeszła bardzo dużo zmian, wobec aktualnej generacji samochód będzie lżejszy, bardziej dynamiczny, bezpieczniejszy, bardziej multimedialny i wzbogacony o nowe rozwiązania technologiczne. W tym także w wyższej wersji usługi Opel OnStar z osobistym asystentem.


Fot. Opel

Nowy bardziej dynamiczny elegancki design, krótsze zwisy, wydłużony rozstaw osi, samochód marki Opel w swojej najlepszej odsłonie. Po nowym modelu widać mocne pokrewieństwo z koncepcyjnym modelem Opel Monza. Nowy grill auta wraz z technologicznie bardziej zaawansowanymi reflektorami LED IntelliLux to nowa twarz dynamicznej linii samochodu. Długie czyste prowadzenie linii wzdłuż nadwozia wyłania elegancką cześć designu nowego Opla Insignia w wersji Grand Sport. Dynamicznie prowadzony tył linii z lekkim spoilerem odpowiada za mocne spokrewnieniem auta z samochodami typu Coupe. Wnętrze nowej generacji Opel Insignia to kolejny krok ku klasy premium. Panuje tutaj klasyczny spokój i poczucie komfortu.

Fot. Opel

Nowa generacja Opel Insignia jest aż o 175 kg lżejsza niż poprzednia generacja, samo nadwozie straciło na wadzę aż 60 kg. Długość wersji Grand Sport wynosi 4.897mm, do tego wydłużony został rozstaw osi o 92mm, co w efekcie końcowym skutkowało z zmniejszeniem przedniego i tylnego zwisu. Co wpływa bardzo pozytywnie na lepszy komfort podróżowania, w tym więcej miejsca wewnątrz samochodu. Opel Insignia Grand Sport zapewnić ma także nowe doznania z prowadzenia, między innymi dzięki obniżeniu pozycji siedzenia kierowcy o 3 cm. Za odpowiedni komfort podczas jazdy odpowiadać mają nowe fotele, które zyskały pozytywną opinie AGR. Nowa generacja Opel Insginia posiada minimalnie mniejszy bagażnik, pojemność spadła z 500l do 490l. Jednak po złożeniu siedzeń wynik ten jest na dużą korzyść nowej generacji z 1015l do 1450l – biorąc pod uwagę wersję sedan pierwszej generacji modelu.

Fot. Opel

Po zakończeniu produkcji modelu Signum, w ofercie brakowało klasycznego flagowego modelu, który wyróżniały by się finezją, komfortem oraz pożądaniem klientów. Opel Insignia pierwszej generacji niestety nie dorównała temu celu do końca i była zwykłym przedstawicielem segmentu D, teraz nadchodzi jednak wielka zmiana. Prezes Opla już podczas zeszłorocznych targach we Frankfurcie wspominał, że niemiecka marka pracuje nad nowym flagowym modelem marki i o to mamy Opla Insignia w wersji Grand Sport, chyba że czeka nas jeszcze jakaś niespodzianka?
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-08 11:28:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Opel-Insignia-Grand-Sport-nowy-flagowy-model-Opla-juz-w-marcu-2017

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt