Opel rozpoczyna elektryfikacje swojej floty

Rozmiar tesktu A A A
-
Opel rozpoczyna elektryfikacje swojej floty
Niemiecka marka Opel z wykorzystaniem technologii grupy PSA wprowadza napęd hybrydowy typu plug-in do swojej oferty. Pierwszym pojazdem, który otrzyma nowy oszczędny napęd będzie Opel Crossland X. Technologia PHEV łączy w sobie rozwiązanie, które znajduje się w tradycyjnych hybrydach oraz rozwiązanie, które znajdziemy w samochodach elektrycznych. Dzięki temu auto jest bardziej oszczędne niż hybryda, posiada przy tym duży zasięg oraz jest odpowiednio tańsze w zakupie niż zwykły elektryk.


Fot. Opel

Pierwszy model z napędem typu PHEV, Opel Grandland X Hybrid4 otrzyma jednostkę o mocy 300 KM. Układ napędowy w wyżej zawieszonym modelu składać będzie się z silnika benzynowego o pojemności 1.6l i mocy 200 KM oraz napędu składającego się z dwóch silników elektrycznych o całkowitej mocy 109 KM. Pokaźna moc, której zapotrzebowanie na paliwo w trybie mieszanym wynosi zaledwie 2,2l na 100 km. Ponadto dzięki trybu jazdy na baterii, auto jest w stanie przejechać nawet 50 km bez użycia silnika spalinowego. Samochód wyposażony zostanie dodatkowo w napęd na wszystkie cztery koła. Auto w sprzedaży pojawi się w najbliższych tygodniach. Do klientów auto trafi jednak dopiero w następnym roku.

Fot. Opel

Opel Grandland X to jednak dopiero czubek góry lodowej. Do 2024 roku wszystkie modele niemieckiego producenta mają otrzymać wersję ze wsparciem elektrycznym. Kolejnym autem w kolejce elektryfikacji to nowy Opel Corsa, którego premiera odbędzie się w najbliższym czasie. Auto oprócz tradycyjnej wersji spalinowej pojawi się także jako pełny 100% elektryck.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-14 12:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Opel-rozpoczyna-elektryfikacje-swojej-floty

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt