Volvo przedstawia pierwsze szkice nowych modeli rodziny 40

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo przedstawia pierwsze szkice nowych modeli rodziny 40
Volvo przeżywa istny renesans, po głębokim kryzysie który gnębił tą markę nie widać już śladu. Wraz z wprowadzeniem nowego XC90 do oferty, design szwedzkich samochodów przeszedł gruntowną przemianę. W 2017 roku zobaczymy kolejne modele które poszerzą portfolio samochodów Volvo. Jak pokazują zaprezentowane modele niebawem zobaczymy modele XC40 oraz S40 Cross Country. Oba samochody będą bazować na nowej podłodze CMA, platforma specjalnie stworzona dla samochodów średniej klasy. Umożliwiająca wykorzystywania nie tylko konwencjonalnych silników, ale także napędów typu plug-in Hybrid.


Fot. Volvo

Platforma ta wykorzystana zostanie także na budowę w pełni elektrycznego samochodu, który pojawi się na rynku tuż po premierze pierwszego zasilanego prądem samochodu na podłodze SPA. Nowe modele mają pomóc Volvo w osiągnięciu miliona sprzedanych elektrycznie napędzanych samochodów do 2025 roku. Oprócz elektrycznych planów, Volvo idzie dalej w kierunku downsizing. Jednostka benzynowa T5, która bazuje na 3 cylindrowej jednostce otrzyma dwie turbiny oraz 7 biegową automatyczną przekładnię, a cała moc jednostki przekazywana będzie na wszystkie cztery koła.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-18 20:42:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-przedstawia-pierwsze-szkice-nowych-modeli-rodziny-40

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt