Peugeot wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku

Rozmiar tesktu A A A
-
Peugeot wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku
Francuski producent samochodów Peugeot przygotowuje się na zbliżające targi w Paryżu. Największą i najbardziej świecąca gwiazdą tego wydarzenia ma zostać nowy model Peugeot 3008. Wyżej zawieszony przedstawiciel segmentu C ma być pierwszym samochodem z całej gamy nowych, który wprowadzi wiele innowacyjnych rozwiązań do oferty francuskiego producenta. Dodatkowo Peugeot chce tym modelem uciąć duży kawałek rynku, który wynosi aktualnie ponad 10%.


Fot. Peugeot

Nowej generacji Peugeot 3008 przeszedł duże zmiany stylistyczne. Samochód, który zobaczymy po raz pierwszy na żywo w Paryżu, prezentuje całkowicie odmienną sylwetkę od aktualnie sprzedawanego modelu. Styliści francuskiego producenta porzucili opływową konstrukcję nadwozia, zamieniając ją na bardziej masywną, to czego klienci SUVów spodziewają się od tego typu samochodów. Mimo zdecydowanie prostszej i bardziej kanciastej bryły, nie zabrakło miejsca na elementy wyróżniających nową wizualizację kompaktowego SUVa. Należą do nich podłużne, kierujące się w wzdłuż maski światła LEDowe do jazdy dziennej, czy też wpuklona blacha w tylnej części samochodu.

Fot. Peugeot

Nowy SUV francuskiego producenta model Peugeot 3008, ma stać się symbolem komfortu oraz łatwej obsługi. Pierwszy krokiem ku temu było udoskonalenie i-Cockpit , element który będzie standardem w nowej generacji tych samochodów. Pomniejszona kierownica oraz lekko podniesione zegary, ułatwiły sczytywanie z nich informacji bez potrzeby odwracania uwagi od ulicy. W nowym Peugeocie dostępna będzie także rozszerzona wersja i-Cockiptu w pełni zdigitalizowana połączano z systemem multimedialnym. Pójście w tą stronę przez Peugeot pozwoliło na wykorzystanie funkcjonalności coraz bardziej popularnych Head-up display w tradycyjnym i dobrze usytuowanym miejscu jakim jest deska rozdzielcza.

Fot. Peugeot

Zakres mocy wykorzystywanych jednostek w nowym Peugeot 3008 sięgać będzie od 100 KM, aż do 180 KM. W ofercie znajdą się w sumie dwie jednostki benzynowe oraz cztery wysokoprężne. Podstawowy silnik benzynowy o pojemności 1.2l będzie posiadał moc 130 KM, dostępny będzie standardowo z 6 biegową przekładnią manualną lub 6 biegową automatyczną. Drugi silnik benzynowy dysponować będzie pojemności 1.6l oraz mocą 165 KM. W przypadku podstawowej jednostki wysokoprężnej do czynienia mamy z 1.6l konstrukcją o mocy 100 KM. Drugi silnik zasilanym dieslem dysponować będzie także pojemnością 1.6l, ale moc 120 KM. Dwie pozostałe jednostki wysokoprężne bazować będą na dwu litrowym silniku o mocy 150 KM lub 180 KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-25 22:19:31
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Peugeot-wychodzi-naprzeciwko-zapotrzebowaniu-rynku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt