Piąta generacja modelu Lexus LS 500 sama ominie przeszkodę

Rozmiar tesktu A A A
-
Piąta generacja modelu Lexus LS 500 sama ominie przeszkodę
Technologia w zakresie aktywnego bezpieczeństwa i co za tym idzie w przyszłości autonomicznych samochodów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Tak też nowy piątej generacji Lexus LS 500 dołącza do tego wyścigu wprowadzając do swojej oferty kilka zaawansowanych nowości. Nowy Lexus LS 500 zadebiutował z największym w swojej klasie i zarówno na rynku wyświetlaczem HUD. Na powierzchni liczącej 24 cali kierowca otrzymuje wszystkie informacje, które dotychczas dostępne były na desce rozdzielczej i to w bardzo wysokiej rozdzielczości. To pozwala kierowcy cały czas być skupionym na drogę. Lexus zastosował ponadto nowe rozwiązania w pakiecie bezpieczeństwa Lexus Safety System+. Dzięki współpracy licznych czujników auto jest nie tylko w stanie wykryć przeszkodę, poprawić tor jazdy teraz dochodzi umiejętność ominięcia przeszkody pod warunkiem, że uda się to w granicach własnego pasa ruchu. Kolejną nowością to umiejętność samochodu wykrywania nadjeżdżających samochodów na skrzyżowaniach. Gdy mamy zakrytą widoczność samochód widzi idealnie otoczenie z prawej i lewej strony. Dzięki umieszczonym czujnikom z przodu nadwozia samochód jest w stanie poinformować kierowcę o tym czy nadjeżdża auto czy też nie. Te dwa nowe rozwiązania to kolejny krok Lexusa ku autonomicznego pojazdu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-05 08:24:06
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Piata-generacja-modelu-Lexus-LS-500-sama-ominie-przeszkode

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt