Pierwsze autonomiczne samochodu Forda już w 2021 roku

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsze autonomiczne samochodu Forda już w 2021 roku
Przyszłość motoryzacji to samodzielnie poruszające się samochody bez ingerencji człowieka. Ford, to pierwsza marka poza ścisłego grona producentów premium, która oznaczyła wprowadzenie swojego pierwszego autonomicznego samochodu. Ma to być 2021 rok. Jak już wcześniejsze testy pokazały, pojazdy amerykańskiego producenta potrafią już bardzo dużo. Mimo, że mamy dopiero 2016 roku już w niektórych wypadkach poruszają się lepiej, bezpieczniej i sprawniej niż duża część kierowców. Jest to efekt ciężkiej pracy inżynierów amerykańskiej marki Ford, który trwa już od ponad 10 lat. Dodatkowo ścisła współpraca z amerykańską firmą Uber pozwala na jeszcze bardziej obszerne testy w prawdziwych ulicznych warunkach.


Fot. Ford

Aktualnie do testów wykorzystywana jest amerykańska wersja Forda Mondeo z hybrydowym napędem, który na tamtym rynku nazywa się Ford Fusion. Autonomiczna flota Forda składa się z 30 takich samochodów. Pojazdy przeszły już pozytywne testy w Kalifornii, Arizonie oraz Michigan. Aby przygotować się jeszcze lepiej na wprowadzenie pierwszego autonomicznego modelu, flota aktualnie wyposażonych w nowy system jazdy ma zostać potrojona w przyszłym roku. Dodatkowo Ford zainwestował także w wiele firm technologicznych, które mają dostarczyć technologię albo sprzęt pod rewolucję na rynku motoryzacyjnym. Jedyna niewiadoma w tym całym procesie pozostaje polityka oraz ustawodawstwo. Potylicy będą mieli twardy orzech do zgryzienia muszą przewidzieć odpowiedzialność za karną za ewentualne błędy technologiczne.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-08-18 19:59:44
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pierwsze-autonomiczne-samochodu-Forda-juz-w-2021-roku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt