Pierwszy krok pod wodorową rewolucję w Europie postawiony

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwszy krok pod wodorową rewolucję w Europie postawiony
W Belgi w mieście Zaventem, w którym mieści się Centrum Badań i Rozwoju Toyoty. Powstaje pierwsza publiczna stacja do tankowania wodoru w Europie. Teren został udostępniony francuskiej firmie Air Liquid przez tamtejszy zakład. Dzierżawa terenu została ustalona na okres 20 lat. Jest to pierwsza publiczna infrastruktura pod nowego Toyota Mirai, którego zobaczymy na Europejskim rynku już na początku następnego roku.


Fot. Toyota

Aby zapewnić odpowiedni poziom możliwości eksploatowania samochodów z napędem na wodór, musi powstać pokrywająca duże obszary infrastruktura w całej Europie. Dlatego tak ważny jest partner biznesowy, który ma doświadczenie w tym zakresie. Air Liqiud dotychczas wybudowała i obsługuje na całym świecie już 75 stacji tego typu. Dlatego nie może też dziwić fakt, że to właśnie ta firma będzie jako pierwsza, na dużą skalę tworzyła odpowiednie stacje w całej Europie.

Fot. Toyota

Samochody napędzane wodorem niczym nie odbiegają od tych zasilane ropopochodnymi paliwami. Wręcz przeciwnie dzięki temu, że z rury wydechowej wydobywa się tylko czysta woda, są dla środowiska jest to idealne rozwiązanie. Model Mirai, tak jak konwencjonalny samochód ma zasięg pomiędzy 500 - 700 KM, a tankowanie do pełna zajmuje tylko 3 minuty.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-06 22:34:39
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pierwszy-krok-pod-wodorowa-rewolucje-w-Europie-postawiony

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt