Plany Nissan na poprawę jakości powietrza w miastach

Rozmiar tesktu A A A
-
Plany Nissan na poprawę jakości powietrza w miastach
Jakość to ważna charakterystyka nie tylko samochodu, ale otaczającego nas powietrza. Także u nas w Polsce coraz więcej osób, które decydując się na zakup nowego samochodu zwraca właśnie uwagę na wpływ pojazdu na otaczające środowisko. Nissan w tym zakresie to jeden z liderów, który posiada w swojej ofercie dwa w pełni elektryczne samochody o dużym zasięgu, rodzinny Nissan Leaf oraz mały miejski transportowy eNV200. Aktualnie ponad 80% zurbanizowanych powierzchni posiada przekroczone normy zanieczyszczenia, co wpływa negatywnie na żyjących na tych terenach ludzi. Nissan podjął teraz współpracę z firmą dostarczającą energię Enel, która ma dostarczyć próbne instalację do przekształcania samochodów elektrycznych w małe przydomowe generatory. Zgodnie z założeniem, samochody były by wtedy wstanie nie tylko pobierać energię ale także oddawać ją. Na tym nie koniec z ekologicznymi planami japońskiej firmy. Aby zagospodarować zużyte ogniwa, które mimo zmniejszonej żywotności nadal posiadają duże zasoby do przechowywanie energii, powstał system xStorage. Nad tym rozwiązaniem Nissan współpracuje z firmą znaną z UPSów Eaton. Założenie było by takie że baterie, które już nie nadają się do dalszej eksploatacji w samochodach. Otrzymały by swoje drugie życie i trafiały by do domów, aby tam magazynować np. czystą energię z wiatru lub słońca, która wtedy oddawana by była nie tylko do samochodów, ale także do zasilania urządzeń elektrycznych w domach.


Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-08-24 09:40:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Plany-Nissan-na-poprawe-jakosci-powietrza-w-miastach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt