Porsche Macan z nowym bazowym silnikiem

Rozmiar tesktu A A A
-
Porsche Macan z nowym bazowym silnikiem
Najmniejszy i najnowszy SUV w ofercie Porsche otrzymuje nowy turbodoładowany silnik. Nowa 4 cylindrowa jednostka, która opracowana została specjalnie dla tego modelu będzie teraz pierwszą pozycją w cenniku niemieckiego producenta sportowych samochodów. Na tym jednak nie kończą się zmiany w tym modelu. dodatkowo samochód otrzyma nowy multimedialny system PCM. Rozwiązanie będzie stanowić standard w wyposażeniu odświeżonej oferty Porsche. Sam samochód w nowym wydaniu pojawi się na rynku w czerwcu 2016 roku.


Fot. Porsche

Stylistycznie samochód odróżnia się tylko detalami wobec swoich bardziej ekskluzywnych braci. Obramowanie szyb będzie wykonane w czarnym kolorze, ten sam zabieg zmiany barwy dotknął ukrytych za 18 calowymi felgami obręczy zacisków hamulcowych. Dwie pojedyncze końcówki układu wydechowego utrzymane zostaną z nierdzewnej szczotkowanej stali. Porsche przeniósł część wyposażenia z wersji S do tej podstawowej. Dzięki temu fotel kierowcy sterowany może być w 8 poziomach, pokrywę bagażnika można sterować elektronicznie, a system multimedialny PCM pozwala na łatwą i bezproblemową obsługę telefonu komórkowego poprzez samochód.

Fot. Porsche

Nową bazową jednostką Porsche Macan będzie 4 cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2.0l. Siłę 252 KM osiąga w przedziale od 5 tyś do 6.8 tyś obrotów. Do tego dochodzi jeszcze maksymalny moment obrotowy wynoszący 370 Nm. Pozwala to na osiągnięcie pierwszych 100 km/h w zaledwie 6.7 sekund. Z pakietem Chrono ten czas spada do 6.5 sekundy. Maksymalna prędkość tego silnika to 229 km/h. Spalanie jednostki wahać ma się w przedziale 7.2 a 7.4l na 100 km.

Drugim sercem samochodu tuż po jego silniku to system multimedialny. PCM, który znajdzie się Porsche Macan zarządzany będzie poprzez 7” dotykowy ekran. System idealnie współpracuje z telefonami wyposażone w system operacyjny Android lub iOS. System PCM stanowi także podstawe pod nawigację 3D, która też znajdzie się już w podstawowej wersji Macan. Porsche Macan dzięki łączności z internetem może służyć jako hotspot do wifi. Dostępne będzie także korzystanie z takich usług jak Google Earth czy też Google Street View
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-10 20:55:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Porsche-Macan-z-nowym-bazowym-silnikiem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt