Toyota Mirai w odwiedzinach w Polsce, powiew przyszłości

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota Mirai w odwiedzinach w Polsce, powiew przyszłości
Najnowszy Japoński samochód model Mirai wybrał się w odwiedziny do Polski. Pojawienie się samochodu na polskich ulicach oraz targach Fleet, nie oznaczają jednak szybkiej dostępności pojazdu w salonach Toyoty. Niestety Polska jako jeden z nielicznych dużych krajów Europejskich nie posiada odpowiedniej infrastruktur, aby jeden z najnowocześniejszych samochodów mógł być eksploatowany tutaj. Do 2020 roku na całym terenie polski dostępne mają być tylko dwie stacje. W 2030 roku też nie będzie wyglądać to dużo lepiej, miejsc z możliwością zatankowania wodoru ma być tylko 9. Niestety bez wsparcia rządów krajów, nawet najbardziej ekologiczne i ekonomicznie przyjazne rozwiązania mają bardzo utrudnione zadomowienie się na rynku – pozostaje tylko liczyć na dużego inwestora lokalnego.


Fot. Toyota

W przeciwieństwie do samochodów elektrycznych, pojazdy zasilane wodorem nie mają potrzeby długiego oczekiwania na możliwość kontynuowania podróży. Zatankowanie pełnego baku zajmuje zaledwie 3 minuty, a pozwala na przejechanie od 500 do 700 km. Co stanowi dystans o 3 razy większy niż w przeciętnych elektrycznych samochodach. Kolejna rzecz przemawiająca za wodorem to w pełni czysta energia. Paliwo można wytwarzać z ekologicznych źródeł oraz w łatwy sposób magazynować bez obawy na utratę zdobytej energii przez reakcje chemiczne które zachodzą w zwykłych bateriach. Samochód zasilany wodorem, ma także niższą masę, a ogniwa które magazynują energię nie ograniczają taka bardzo konstrukcji jak to jest w przypadku ciężkich baterii w elektrycznych samochodach.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-26 20:27:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-Mirai-w-odwiedzinach-w-Polsce--powiew-przyszlosci

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt