Premium łączy się z technologią XXI wieku, Mercedes F 015

Rozmiar tesktu A A A
-
Premium łączy się z technologią XXI wieku, Mercedes F 015
Mercedes F 015 to nie nowy wielozadaniowy wojskowy samolot, a wizja Mercedesa na kolejne lata w motoryzacji. Dzisiaj w Las Vegas otwarte zostały bramy do jednych z największych targów elektronicznych CES. Coraz bardziej zinformatyzowana motoryzacja nie mogła oczywiście tam zabraknąć.


Fot. Mercedes

Mercedes F 015 to wizja samochodu za 30 lat kiedy to czas i wolne miejsce będzie jednym z najcenniejszych zasobów. Nowy koncept to autonomiczny 4 osobowy samochód, a raczej samojezdna kapsuła. W tej kwestii Mercedes ma racje, motoryzacja na przełomie kilku następnych lat zmieni się do nie poznania, a kierownica zamieni się docelowo na panel do którego co najwyżej wprowadza będziemy tylko gdzie chcemy dotrzeć - jak na razie jeszcze w tym pojeździe oan pozostała.

Fot. Mercedes

Głównym elementem koncepcyjnego Mercedesa F 015 to wnętrze, dokładniej jego siedzenia. Fotele które umiejscowione zostały tak że mogę być przekręcane. Duża ilość miejsca pozwala nie tylko na swobodną pracę, rozmowy jak też wypoczynku. Podczas wysiadania, po otwarciu drzwi siedzenia przekręcają się o 30 stopni tak aby jak najbardziej ułatwić wysiadanie oraz wsiadanie do samochodu.

Fot. Mercedes

Głównym pomysłem studyjnego samochodu było wymiana danych pomiędzy użytkownikiem, warunkami zewnętrznymi jak też samego pojazdu. Aby to jak najlepiej osiągnąć zainstalowane zostały odpowiednie monitory oraz czujniki. Pasażerowie mogą dzięki temu komunikować się z samochodem nie tylko głosem ale także gestem.

Fot. Mercedes

Mercedes pokazał już dwa lata temu że posiadają nie tylko wiedzę ale także umiejętności na stworzenie samochodu autonomicznego. Przyszłość idzie w tym kierunku, kiedy to nastąpi zależy nie tylko od producentów ale i samych użytkowników końcowych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-06 18:13:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Premium-laczy-sie-z-technologia-21-wiek--Mercedes-F-015

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt