Rekordowa sprzedaż modelu Mirai w Kalifornii

Rozmiar tesktu A A A
-
Rekordowa sprzedaż modelu Mirai w Kalifornii
Toyota Mirai pierwszy masowo produkowany samochód zasilany wodorem, osiągnął już sprzedaż 3 000 modeli w słonecznym stanie Kalifornii. Pojazd ten stanowi prawie 80% rynku nowych aut, korzystających z wodoru jako źródło energii zasilania samochodu. Toyota Mirai to czterodrzwiowy sedan, którego zasięg przekracza 500 km na jednym baku. Proces tankowania nie różni się od tego znanego od tradycyjnych spalinowych samochodów. Zatankowanie samochodu zajmuje zaledwie 5 minut. Auto posiada w 100% ekologiczne rozwiązanie, a z rury wydechowej wydostaje się wyłącznie para wodna. Oprócz samego dostarczanie pojazdów na rynek, Toyota bierze także aktywny udział w tworzeniu stacji do tankowania samochodów. W realizacji tego projektu współpracuje ściśle z firmą Air Liquide.


Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-15 10:30:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Rekordowa-sprzedaz-modelu-Mirai-w-Kalifornii

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt