Renault Scenic odświeżony miejski wan w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Renault Scenic odświeżony miejski wan w Genewie
Podczas targów w Genewie odbyła się premiera światowa najnowszej generacji modelu Renault Scenic. Samochód znajduje się w ofercie francuskiego producenta już od 1996 roku. Od tego momentu do dnia dzisiejszego z taśm produkcyjnych zjechało ponad pięć milionów samochodów sygnowanych nazwą Scenic. Nadwozie nowej generacji miejskiego kompaktowego wana dostosowane zostało do aktualnie panującego trendu w stylistyce Renault. Jednak na wyglądzie zmiany się nie skończyły. Tak jak dotychczas w ofercie pojawi się wersja Grande Scenic. Większa odmiana zostanie zaprezentowana za niedługi czas. Oba pojazdy trafią do sprzedaży przed zakończeniem tego roku.


Fot. Renault

Nowa stylistyka Renault pasuje do każdego typu samochodu. Nie ważne czy to małe Clio czy też duży Espace. Nie mogło być także inaczej w Scenic. Samochód dzięki swoje śmiałej i dynamicznej linii prezentuje się świeżo i otwarto na nowe przygody. Do tego Scenic dostępny będzie jeszcze z lakierem składający się z dwóch odcieni oraz dużych nawet do 20 cali felg. Wszystkie te elementy tworzą przyjemną do oka dynamiczną bryłę. Wobec swojego poprzednika czwarta generacja Renault Scenic jest o 40mm dłuższe, o 20mm szersze oraz o 13 mm wyższe.

Fot. Renault

Wnętrze nowego Scenic wykonane zostało na sprawdzony wzór z większego modelu Espace. Dużym atutem tamtego samochodu była przestrzeń oraz łatwość obsługi. Dzięki mocnego stylistycznego pokrewieństwa, na pokładzie Scenic znalazł się duży, nawet do 8,7 dotykowy interfejs w położeniu tableta. Zaletą nowego rozwiązania to R-LINK2 zapewniające łatwą i szybką nawigację po wszystkich ważnych elementach samochodów. Kolejnym uproszczeniem w użytkowaniu samochodu to samemu składające się fotele. Wystarczy przyciśniecie przycisku, a fotele tylnego rzędu składają się automatycznie.

Fot. Renault

Nowa stylistyka to nie wszystko Scenic dostępny będzie z najnowszymi rozwiązaniami zapobiegające wypadkom. Rozwiązanie to zadomowione jest już u większości producentów. System ten nie tylko monitoruje sam ruch samochodów, ale także przechodniów. Nie zabraknie także rozwiązań monitorujące martwy kąt. Nowy Scenic na bieżąco monitoruje kierowcy i co jakiś czas przypomina o obowiązkowym zatrzymaniu się. Oferta silników będzie obejmować 8 jednostek napędowych. Dwie będą napędzane benzyną, pozostałe dieslem.

dCi 95 z 6 biegową manualną przekładnią
dCi 110 z 6 biegową manualną przekładnią
dCi 110 z układem hybrydowym i z 6 biegową manualną przekładnią
dCi 110 z dwusprzęgłową automatyczną 7 biegową przekładnią EDC
dCi 130 z 6 biegową manualną przekładnią
dCi 160 z dwusprzęgłową automatyczną 7 biegową przekładnią EDC
TCe 115 z 6 biegową manualną przekładnią
TCe 130 z 6 biegową manualną przekładnią

Fot. Renault

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-02 22:29:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Renault-Scenic-odswiezony-miejski-wan-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt