Mercedes-Maybach 6 reinterpretacja klasycznego piękna

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes-Maybach 6 reinterpretacja klasycznego piękna
Raz do roku każdego sierpnia w amerykańskim mieście Pebble Beach odbywa się ekskluzywne spotkanie fanów Oldtimerów. Idealne miejsce aby przedstawić nowy koncepcyjny model Mercedes-Maybach 6. Samochód, który swoim stylem nawiązuje do czasów klasycznego designu nadwozia Aero-Coupe. Nowy koncepcyjny samochód ze Stuttgardu nie jest jednak typowym pojazdem retro. W przeciwieństwie do nich, mimo mocnego dziedzictwa designu tamtych czasów używa aktualnych trendów stylistycznych oraz technologicznych w motoryzacji. Dzięki temu Mercedes zaprezentował przepiękne Coupe z bardzo długą maską, całkowita długość nadwozia mierzy 5.7m.


Fot. Mercedes

Mercedes-Maybach 6 to czysto elektryczny samochód. Jego zasięg wynosi nawet do ponad 500 km na jednym doładowaniu. Silnik elektryczny, który wykorzystany został w tym modelu generuje moc 750 KM. Maksymalna prędkość ograniczona została do 250 km/h. Jak przystało na koncepcyjny samochód, nowy Mercedes-Maybach 6 prezentuje zazwyczaj innowacyjne rozwiązanie, w przypadku tego modelu jest to system doładowania baterii. Po zaledwie 5 minutach rozładowany akumulator może zostać doładowany na pokonanie dystansu 100 km. Nowy koncepcyjny Mercedes mimo swoich klasycznych cech przeznaczony jest dla nawet 4 osób ( 2 +2 ). Mercedes-Maybach 6 idealnie obrazuje jak można powiązać klasyczne wartości z nowymi trendami oraz technologiami.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-08-20 08:26:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-Maybach-6-reinterpretacja-klasycznego-piekna

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt