Mazda MX-5 świętuje swoje 25 urodziny

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda MX-5 świętuje swoje 25 urodziny
Model MX-5 to światowy przebój Japońskiego producenta samochodów. Dotychczas samochód w ciągu 25 lat sprzedany został w 940 tyś. egzemplarzach. Jest to bardzo pokaźna liczba na tego typ unikatowych pojazdów. Jednak przyczynę tego można znaleźć w fakcie, że przez długi czas model MX-5 były jednym w swoim segmencie dwu osobowych małym sportowych samochodów w zasięgu cenowym.


Fot. Mazda

Wersja specjalna Mazdy MX-5 obejmie szereg dodatkowych akcesoriów. Wizualnie samochód pozostanie ten sam. Wersja urodzinowa wzorowana jest na modelu z twardym składanym dachem. Mały sportowy Japończyk dostępny będzie zarówno z 6 biegową manualną, jak też automatyczną skrzynią. Mazda MX-5 wyposażona zostanie w amortyzatory marki Bilstein, co powinno zapewnić odpowiednie wrażenia podczas bardziej sportowej jazdy. Urodzinowa Mazda będzie dostępna wyłącznie w czerwonym lakierze.

Fot. Mazda

Wewnątrz wita nas skórzana tapicerka, wykończenie drzwi wzbogacone zostało elementami bieli. Deska rozdzielcza, która wykonywana jest ręcznie podnosi jeszcze trochę jakość wykonania i zapewnia unikatowość każdego pojedynczego modelu.

Fot. Mazda

Wraz z pojawieniem się wersji specjalnej, Mazda zaprezentowała tymczasowo tylko podwozie, które posłuży do nowej czwartej generacji MX-5. Kolejna edycja tych sprawdzonych roadstarów zbudowana będzie na podwoziu Skyactive. Patrząc na aktualny styl i wygląd nowych Mazd, można oczekiwać czegoś więcej niż zwykły samochód.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-19 18:01:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mazda-MX-5-swietuje-swoje-25-urodziny

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt