Rodzina hybrydowych Volkswagenów będzie się rozrastać

Rozmiar tesktu A A A
-
Rodzina hybrydowych Volkswagenów będzie się rozrastać
Podczas trwających targów w Szanghaju, Volkswagen zaprezentował nowy model C Coupe w wersji GTE. Jest to kolejny samochód z napędem typu Plug-In Hybrid. Jednak w przypadku tego samochodu, stanowi to tylko wizję w przyszłość w ofercie niemieckiego producenta. Zaprezentowany samochód stanowi dalszą rozbudowę pojazdu, którego można było oglądać podczas targów w Genewie. Odważne prowadzenie i sportowe prowadzenie linie nadwozia, sprawiają że samochód otrzymał bardzo dynamiczną sylwetkę.


Fot. Volkswagen

Samochód otrzymał dwa silniki. Jeden spalinowy TSI napędzany benzyną samemu jest w stanie wygenerować moc 210 koni mechanicznych. Jednak wsparcie otrzymuje od elektrycznej jednostki, która wytwarza 124 mocy. Razem wzięte silniki mają sumaryczną moc 245 koni mocy, zaś maksymalny moment obrotowy to pokaźne 500 Nm. Symbioza między jednym a drugim silnikiem pozwala Volkswagenowi C Coupe GTE spalać zaledwie 2.3l benzyny na 100km. Mimo ekologicznego rozwiązania, samochód nie musi się chować za swoimi bardziej paliwożernymi konkurentami osiągając 100km/h na liczniku w zaledwie 8.6 sekund.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-20 22:55:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Rodzina-hybrydowych-Volkswagenow-bedzie-sie-rozrastac

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt