Rusza produkcja kompaktowego SUV nowej generacji

Rozmiar tesktu A A A
-
Rusza produkcja kompaktowego SUV nowej generacji
Volkswagen uruchamia produkcję nowego Tiguana. Samochód będzie produkowany w samym sercu koncernu, w Wolfsburgu. Cała załoga tej fabryki przygotowywała się od miesięcy, tak aby sprostać nowym cięższym wymogą. Pierwsza generacja samochodu, która zaprezentowana została w 2007 roku podczas targów IAA. Wyprodukowana została w nakładzie 2.7 miliona egzemplarzy. Z czego 1.6 miliona przypadło na fabrykę w Wolfsburgu. Na samym początku produkowane będą obie generacje samochodu, tak aby stopniowo przechodzić wyłącznie na drugą generację.


Fot. Volkswagen

Volkswagen Tiguan drugiej generacji wyróżnia się nowym designem, lepszym komfortem oraz dużo wyższą klasą wyposażenia niż poprzedni model. Duże kroki poczynione zostały także w zakresie bezpieczeństwa aktywnego. Szeroki wybór jednostek benzynowych i wysokoprężnych, które znalazły się pod maską tego samochodu. Mają spełniać wszystkie normy spalin EU6. Dodatkowy atut tego modelu to napęd na cztery koła 4Motion, pozwalające poruszać się także poza utwardzoną drogą. Kolejnym wyróżnikiem nowego Tiguana to wersja GTE. Wraz z jego innowacyjnym napędem typu plug in hybrid.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-06 11:52:47
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Rusza-produkcja-kompaktowego-SUV-nowej-generacji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt