Samochód roku, nowy Peugeot 308 SW

Rozmiar tesktu A A A
-
Samochód roku, nowy Peugeot 308 SW
Dzień przed targami w Genewie odbyły się wybory samochodu roku. Zwycięzcą zostało nowe francuskie kombi 308 SW. Wobec swojego poprzedniego modelu, samochód stał się bardziej elegancki, obszerny i lekki. Pojazd oparty został o niedawno wprowadzoną platformę EMP2, co pozwoliło konstruktorom na duże możliwości rozdysponowania miejsca.


Fot. Peugeot

Nowa odsłona Peugeota 308 SW będzie miała trudną przeprawę: konkuruje w najbardziej popularnym segmencie samochodów. Tutaj może nie pomóc nawet tytuł samochodu roku. Dlatego też francuski producent postanowił postawić na jak najbardziej rozbudowane możliwości wykorzystania nawet najmniejszego skrawka miejsca w samochodzie. Wynikiem tego jest jeden z największych bagażników w segmencie, który wynosi 660l przy nie złożonych siedzeniach.

Fot. Peugeot

Pozostałe wymiary samochodu prezentują się następująco: 4.59m długości, 1,8m szerokości i 1.47m wysokości. Za komfortowe podróżowanie wszystkich osób w samochodzie oraz odpowiednie miejsce na nogi odpowiada szeroki (2.71m) rozstaw osi. Nowy Peugeot 308 SW napędzany będzie za pomocą jednej z 7 nowoczesnych jednostek spełniających warunki normy spalinowej EU6.

SilnikMocMoment .obrSkrzynia biegówPaliwo
1.2 e-THP130 KM230 Nm6 biegów manualBenzyna
1.6 THP156 KM240 Nm6 biegów manualBenzyna
1.6 HDi92 KM230 Nm5 biegów manualDiesel
1.6 e-HDi115 KM270 Nm6 biegów manualDiesel
1.6 BlueHDi100 KM254 Nm5 biegów manualDiesel
1.6 blueHDi120 KM300 Nm6 biegów manualDiesel
2.0 blueHDi150 KM370 Nm6 biegów manual/automatDiesel


Fot. Peugeot

Nowy Peugeot 308 SW to nie tylko klasyczne rodzinne kombi, ale także odpowiednio elegancki samochód. Producent postarał się na każdym kroku dać o tym znać. Jednym z ważnych elementów pomagających w uzyskaniu tego założenia jest nowy, spokojny i bardziej stateczny design pojazdu. Kolejny, to dodatkowe wstawki chromowe na zewnątrz samochodu. Jednak zabraknąć nie mogło także akcentów nowoczesnych, takich jak LEDowe światła tylne, nie zapominając oczywiście o odpowiednich do jazdy w dzień.

Fot. Peugeot

Wewnątrz Peugeot prezentuje się ekskluzywnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jednak ich rozgospodarowanie skutkuje lekkim niedosytem. Środkowa konsola, z jednej strony spakowana do niedużego interaktywnego ekranu, co ładnie się prezentuje i daje prostą obsługę multimediów, lecz z drugiej strony jej nie duży wymiar wobec całej przestrzeni powoduje, że brakuje elementu odniesienia, a całość wygląda na wybrakowaną. Tego sporego mankamentu nie jest w stanie nawet wyretuszować opcjonalny, duży panoramiczny dach, czy też dobrze zaprojektowany kokpit kierowcy.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-03-15 20:57:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Samochod-roku--nowy-Peugeot-308-SW

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt