Skoda Vision E powrót do elektrycznej motoryzacji

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Vision E powrót do elektrycznej motoryzacji
Czeski producent udostępnił pierwsze zdjęcia, pokazujące finalne nadwozie modelu koncepcyjnego Skoda Vision E. Pierwszego nowożytnego elektrycznego modelu czeskiego producenta, który swoją premierę będzie miał podczas targów w Szanghaju (21 – 28 kwietnia). Auto otrzymało dynamiczne nadwozie w stylu coupe, tyle że na wysokim zawieszeniu. Wymiary samochodu to 4.688m długości, 1.924 m szerokości oraz 1.591 m wysokości przy rozstawie osi 2.851m. Na brak miejsca raczej nie będzie można narzekać. Auto na jednym doładowaniu będzie mogło przejechać nawet 500 km. Pod maską, a dokładnie przy kołach znajdują się silniki generujące sumaryczną moc 306 KM ( 225 kW ). Skoda Vision E to jednak nie pierwszy model elektryczny tej marki, tak więc producent ma już doświadczenie z samochodami z tą formą napędu. Już w 1992 roku Skoda uruchomiła przez dwa lata produkcje Skoda Favorit Eltra. W przeciwieństwie do koncepcyjnej Skoda Vision E samochód ten mógł jednak pokonać tylko do 80 km na jednym doładowaniu. Jak by nie patrzeć to na tamte czasy było to bardzo dużo. Jednak tak jak wiele innowacyjnych projektów rynek nie był wtedy jeszcze gotowy na powrót elektrycznych samochodów.


Fot. Skoda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-04-18 19:43:30
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-Vision-E-powrot-do-elektrycznej-motoryzacji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt