Skoda pierwszy spadek sprzedaży od długiego okresu

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda pierwszy spadek sprzedaży od długiego okresu
Czeski producent samochodów Skoda zaliczył pierwszy spadek zamówień od wielu miesięcy, Pierwsze półrocze 2019 roku producent zamknął z wynikiem 620 900 pojazdów, jest to więc o 4.9% gorszy wynik niż analogiczny okres z roku 2018. Słabsze wyniki wynikają głównie z powodu słabszej sprzedaży w Chinach ( -23,9% ). W samej Europie Skoda może pochwalić się wzrostem sprzedaży o 1,6%. W Europie zachodniej był to wzrost o 3,2%, a w Europie środkowej spadek aż o 4%. W Polsce Skoda zaliczyła lekki spadek sprzedaży mimo tego czeski producent nadal króluje po podliczeniu połowy 2019 roku. W 2019 do klientów trafiło 34 672 samochodów, rok temu w tym samym okresie 35 789. Główną siłą napędową na naszym rynku to dwa modele Skoda Fabia oraz Skoda Octavia. Oba model te są przy okazji najczęściej kupowane pojazdy na naszym rynku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-07-20 15:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-pierwszy-spadek-sprzedazy-od-dlugiego-okresu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt