Skoda wyprodukowała 19 milionów samochodów

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda wyprodukowała 19 milionów samochodów
Rok 2016 był dla wielu marek rekordowy pod względem wyników sprzedażowych. Z tej dobrze trwającej passy na rynku, skorzystała także czeska marka i zakończyła produkcje 19 milionowego modelu. Jubileuszowym samochodem został Skoda Fabia w kolorze bieli Moon. Skoda należy do jednych z najstarszych producentów samochodów. Pierwszy pojazd Voiturette A z fabryki Mladej Boleslavi zjechał w 1905 roku. Do okresu drugiej wojny światowej czeska marka radziła sobie bardzo dobrze, niestety po jej zakończeniu aż do okresu przejęcie Skody przez Volkswagena w 1991 roku były bardzo trudne. Od tego czasu do dnia dzisiejszego produkcja w fabrykach Skody zwiększyła się sześć razy. Zakończony rok 2016 to już trzeci z rzędu gdzie Skoda przekroczyła milion wyprodukowanych samochodów.


Fot. Skoda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-01 21:48:39
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-wyprodukowala-19-milionow-samochodow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt