Kamil Serafin mistrzem Kia Lotos Race w sezonie 2017

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowym mistrzem najdłużej istniejącej polskiej serii wyścigowej Kia Lotos Race został Kamil Serafin. Kierowca ten nie wygrał żadnego z dwóch wyścigów na torze Monza, jednak przewaga punktowa oraz wysokie pozycję podczas weekendowych rywalizacji zapewniły mu tytuł. Pierwszy wyścig wygrał Damian Litwinowicz, dla którego była to pierwsza wygrana w karierze. Drugą rywalizację zwyciężył Lukas Keil, dla którego też była to pierwsza wygrana. Długie proste na torze pozwoliły na rozpędzenie małych 100 konnych Kia Picanto do nawet 177,632 km/h. Tą prędkość uzyskał Tomasz Magdziarz.

Podium pierwszego wyścigu rozstrzygnięty został już na samym starcie rywalizacji, kiedy to czterech kierowców - Tomasz Magdziarz, Damian Litwinowicz, Lukas Keil i Jan Antoszewski, pozostawiło resztę stawki daleko w tyle. Na mecie jako pierwszy znalazł się Damian Litwinowicz, który wyprzedził drugiego kierowcę Lukasa Keila o zaledwie 0,009 sekundy. Ostatnie miejsce na podium pierwszego wyścigu zajął Jan Antoszewski, który przekroczył linię mety ze stratą 0,7 sekundy. Drugi wyścig nie był już rozstrzygnięty na samym początku rywalizacji. Od samego startu miejsce miały częste zmiany pozycji. Na mecie finalnie jako pierwszy znalazł się Lukas Keil, za nim na drugim miejsce znalazł się Damian Litwinowicz oraz Kamil Serafin.