Smart ForFour, także zostaje odświeżony

Rozmiar tesktu A A A
-
Smart ForFour, także zostaje odświeżony
Producent najmniejszych samochodów miejskich, postanowił także odświeżyć swój drugi model ForFour. W przeciwieństwie do mniejszego modelu, samochód jest przeznaczony dla czterech osób, ponadto pozwala także na przewiezienie większej ilości bagażu, pod warunkiem że jadą maksymalnie dwie osoby. Zmiany tak jak w ForTwo są spore, przede wszystkim w wyglądzie. Producent postarał się jak najbardziej wizualnie zbliżyć te modele do siebie.


Fot. Smart

W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, gdzie oba modele stanowiła całkowicie dwa odrębne samochód, tak teraz niemiecki producent postarał się zrobić z nich jedną rodzinę. Teraz oba Smarty, posiadają identyczny wygląd, jak też bardzo zbliżone parametry techniczne. Za wyjątekiem długości, gdzie ForFour z racji że jest przeznaczony na więcej osób jest dłuższy o 80cm, ca daje mu całkowitą długość 3.49m. Inne parametry takie jak wysokość 1.55m oraz szerokość 1.66m są identyczne.

Fot. Smart

Także pod kątem napędów samochód niczym nie odbiega od swojego mniejszego brata. Tak jak w ForTwo dostępne będą wyłącznie jednostki benzynowe o mocy 1litra z trzema cylindrami. Moce tych jednostek to 60KM, 71KM oraz 90KM. Dzięki temu że silniki wykonane zostały z turbiną, nie tylko charakteryzują się niskim spalaniem, ale ponadto bardzo dynamiczną pracą nawet w bardzo niskich wartościach obrotomierza.

Fot. Smart

Bezpieczeństwo gra dużą rolę w tak małych samochodach jak Smart For Four. Aby przetestować i stworzyć odpowiednio bezpieczny samochód, testy zderzeniowe nie były porzeprowadzane na samochodach o podobnych gabarytach, a tych zdecydowanie większych z rodziny Mercedesa takich jak S-Klasa. Uzyskane wyniki z tych testów zostały uwzględnione podczas dalszych prac projektowania samochodu, dzięki czemu nowe Smarty mają być bezpieczne jak nigdy. Zastosowano także kilka technologi oraz systemów spotykanych w bardziej obszernych samochodach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-07-29 23:22:32
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Smart-ForFour--takze-zostaje-odswiezony

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt