Spidermena nowym Fordem od 2016 roku już nie podrzucisz

Rozmiar tesktu A A A
-
Spidermena nowym Fordem od 2016 roku już nie podrzucisz
Amerykański producent samochodów wpadł na niecodzienny pomysł pozbycia się pająków ze swoich samochodów. Nie jest to jednak układ w stronę użytkowników swoich produktów w arachnofobią - strach przed pająkami. Lecz ochrona układu doprowadzającego paliwo do silnika. W 1999 roku powstał pomysł opracowania takiego systemu. Już w 2004 ruszyły testy aktualnego systemu. Skutecznie, bo nadal żaden pająk nie odważył się zamieszkać w testowych Fordach. Od 2016 w nowym Fordzie Focusie RS system znajdzie swoje zastosowanie globalnie.


Fot. Ford

Trudno sobie to wyobrazić jednak te małe 6 nożne stworzenia potrafią być bardzo szkodliwe. Głównie w okresie kiedy składają jaja lub też szukają schronu przed zimą. Wtedy to znajdują najbardziej ekonomicznych miejsca, aby zużyć jak najmniej cennego materiału do budowy ochronnego kokonu. Często wybierają w tym celu małe zagłębienia w rurkach lub też w specjalnych otwarciach do wypuszczania oparów paliwa, które znajdują się w samochodach.

Fot. Ford

Zdarza się ze taki kokon może wtedy wpaść do paliwa. Powodując słabszą pracę silnika w najlepszym przypadku. Najgorszym szkody w układzie paliwowym. Dlatego też Ford stworzył specjalny sensor, który odstrasza te małe stworzenia od zbliżania się do amerykańskich samochodów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-06 22:23:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Spidermena-nowym-Fordem-od-2016-roku-juz-nie-podrzucisz

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt