Sportowe elektryczne Coupe o zasięgu 800 km

Rozmiar tesktu A A A
-
Sportowe elektryczne Coupe o zasięgu 800 km
Nie chodzi tutaj o nowy model marki Tesla, jedyne samochody elektryczne, które nadają się także na jazdę poza miastem, ale o firmę Quant ze modelem koncepcyjnym Quant F i ich technologię nanoFlowCell. Samochód po raz pierwszy na żywo będzie można zobaczyć podczas targów w Genewie. Samochód marki Quant zadziwia pod wieloma aspektami. Nie tylko pod kątem futurystycznego wyglądu, ale także najbardziej zaawansowanego elektrycznego napędu oraz imponującej mocy która wydobywa się z 4 silników elektrycznych. Sportowe 4 osobowe to jednak jedynie koncept i raczej długo będzie trzeba czekać aż pojawi się samochód tego pokroju na ulicy.


Fot. Quant

Jednak najważniejszy element tego samochodu to jego napęd. Wszyscy producenci samochodów elektryczny korzystają aktualnie z przestarzałych baterii, porównując je oczywiście do technologi zaproponowanej przez Quant. NanoFlowCell to połączenie dwóch 250 litrowych zbiorników, w której znajdują się dwa różne elektrolity. Po połączeniu ich wytwarzają one prąd, potrzebny do napędzenia 4 silników elektrycznych. Łączna moc tych napędów wynosi pokaźne 1090KM.

Fot. Quant

Moc nie równa mocy, a największa pięta Achillesa elektrycznych samochodów to ich zasięg. Jednak nie w tym wypadku. W pełni naładowany samochód może przejechać około 800km. Co nie tylko deklasuje konkurencyjne rozwiązania, ale także stawia pojazd na wysokiej pozycji w porównaniu do tych napędzanych benzyną lub dieslem. Kolejny plus wobec baterii, płyny które znajdują się w zbiornikach są w 100% biodegradacje i nie zawierają żadnych toksycznych elementów jak np. Ołów.

Fot. Quant

Kolejnym rozwiązaniem, którego na darmo szukać w elektrycznych samochodach konkurencji do skrzynia biegów. Elektryczny samochody same w sobie posiadają wyłącznie jeden bieg. W przypadku QuantF znajduje się dwu sprzęgłowa przekładnia. Napęd samochodu przekazywany jest na wszystkie koła, jednak w przypadku osiągnięcia wyższych prędkości, moc przekazywana zostaje wyłącznie na tylną oś. Maksymalna prędkość Quant F przekracza 300 km/h.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-11 23:00:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Sportowe-elektryczne-Coupe-o-zasiegu-800-km

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt