Szwedzi wprowadzają do salonów nową wersję modelu 60

Rozmiar tesktu A A A
-
Szwedzi wprowadzają do salonów nową wersję modelu 60
Popularna sześćdziesiątka to jeden z najbardziej uniwersalnych i rozpoznawalnych samochodów szwedzkiego producenta. Pierwsza generacja sedana S60, nie był tylko jednym z najbardziej komfortowych samochodów, ale także najmniej awaryjnym pojazdem ostatnich lat w swojej klasie. Przez wiele lat samochód ten pozostawał bez zmian. Druga generacja rodziny 60 rozpoczęła się od wprowadzenia SUV'a modelu XC60, samochód który był pierwowzorem nowej S60. Rok potem pojawiła się nowa S60, a później V60. Popularność Crossoverów przyczyniło się do pojawienia się tych dwóch ostatnich jako przedstawiciele tego gatunków. Teraz jeden z nich wchodzi na polski rynek.


Fot. Volvo

V60 Cross Country to połączenie dynamicznego hatchbacka o pojemności kombi z wyższym zawieszeniem. Tutaj samochód otrzymał dodatkowe 6.5 cm większego prześwitu, co dają w sumie ponad 20 cm. Oprócz tego wszystkie Cross Country mają spełniać warunki, które pozwalają im także jazdę w lekkim terenie. Wywnętrz każde Volvo pozostaje takie same nie ma tutaj znaczenie jaki model by to był. Także każdy kierowca może cieszyć się z najwyższej jakości komfortu, najwygodniejszych w branży motoryzacyjnej siedzeń oraz bardzo zaawansowanego systemu multimedialnego.

Fot. Volvo

Na zewnątrz tych zmian jest jednak dużo. Sam fakt że samochód został wyżej zawieszony zmienia jego całą prezentację. Z tego powodu też otrzymał większe opony, co za tym też idzie unikatowe felgi aluminiowe podkreślające indywidualność samochodu. Kolejny element stylistyczny jak też funkcjonalny to elementy ochronne nadwozia wzdłuż dolnej krawędzi.

Fot. Volvo

Volvo V60 Cross Country dostępny będzie już od 140 200 zł. Samochód wyposażony będzie wtedy w przednionapędowy silnik D3 o mocy 150 koni mechanicznych. Kolejna wysokoprężna jednostka D4 o mocy 190 KM, zaczynać będzie się od 150 400 zł. Ten sam silnik jednak wyposażony w napęd na wszystkie 4 koła piątej generacji firmy Haldex będzie zaczynać się od 179 600 zł. Dla tych osób, które preferują benzynowe jednostki V60 Cross Country będzie miał do dyspozycji tylko pięciocylindrowy silnik T5 o mocy 254 koni mechanicznych, tutaj trzeba będzie zapłacić od 173 tyś zł.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-05-28 22:21:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Szwedzi-wprowadzaja-do-salonow-nowa-wersje-modelu-60

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt