Toyota rozpoczyna pracę nad elektrycznym modelem

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota rozpoczyna pracę nad elektrycznym modelem
Japońska marka Toyota to lider w samochodach hybrydowych i zasilanych ogniwami , wodorem. W portfolio Toyoty brakuje jednak seryjnego modelu napędzanego wyłącznie energią elektryczną. Do stworzenia pierwszej ulicznej elektrycznej Toyoty powołana została nowa spółka. Składa się ona z czterech głównych udziałowców – Toyota Motor Corporation, Toyota Industries Corperation, Aisin Seiki oraz Denso Corperation. Nowe przedsięwzięcie będzie działać w pełni nie zależnie od pozostałych spółek największego producenta samochodów. Jednak będzie miała prawo do czerpania z know-how oraz patentów Toyoty. Mimo powołania nowej spółki japońska marka nadal głównie będzie skupiać się na promocji samochodów hybrydowych, hybrydowych typu plug-in oraz zasilanych na wodór.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-11-29 20:59:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-rozpoczyna-prace-nad-elektrycznym-modelem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt