Toyota zwiększa moc swoich największych modeli

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota zwiększa moc swoich największych modeli
Toyota wprowadza nowe, ulepszone wersje silników z rodziny Powerboost. Zastosowanie znajdą w modelach Avensis, Hilux, Land Cruiser 150 oraz Land Cruiser V8. Napędy z rodziny Powerboost wyróżnia nie tylko większa moc, ale także większy moment obrotowy. Przekłada się to na poprawę osiągów wszystkich modeli wyposażonych w tego rodzaju silnik, zaś gwarancja nie ulega zmianie i wynosi 3 lata lub 100 tyś km.


Wersje jednostek Powerboost modelu Avensis, Hilux, Land Cruiser 150 oraz Land Cruiser V8 bazują na silnikach Dieslowych z pakietem Performance Kit. Rozwiązanie bazujące na technologii fabrycznie instalowanej przez producenta, składa się z 8 czujników, które między innymi pobierają parametry pracy silnika, czy też położenia pedału gazu.

Nowa jednostka 2.0 D-4D z rodziny Powerboost, w przypadku modelu Avensis, rozwija moc 150 KM, co jest wynikiem lepszym od wersji bez ulepszenia o 26 KM. Moment obrotowy w tym pojeździe zwiększa się do 350Nm - dodatkowe 40Nm. Uzyskane nowe parametry pozwalają na poprawę przyspieszenia 100km/h do wartości 9.2s, co jest wynikiem lepszym o 0.9 sekundy wobec tradycyjnej wersji.W w przypadku modelu Hilux, w Powerboost wyposażone zostały dwie jednostki - 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Pierwsza z nich otrzymała dodatkową moc 23 KM, co daje w sumie 167 KM oraz zwiększony moment obrotowy do 410Nm (lepszy wynik o 67Nm). Druga jednostka, trzylitrowa, rozwija moc do 201 KM, (plus 30KM), oraz moment obrotowy 420Nm, co oznacza dodatkowe 77Nm.Land Cruiser 150, z ulepszoną jednostką 3.0 D-4D, rozwija moc do 225KM i moment obrotowy wynoszący 500Nm. Jest to wynik lepszy o 35 KM i 80Nm. W przypadku mocniejszej odmiany Land Cruisera, a więc V8, jego 4.5l D-4D jednostka z Powerboostem osiąga 318 KM i 740Nm, co przekłada się na lepszy wynik o 46KM i 90Nm.

Wszystkie jednostki wyposażone w Powerboost, oferują nie tylko lepsze osiągi, ale także lepszą elastyczność we wszystkich sytuacjach drogowych, co przekłada się bezpośrednio na lepszy komfort podróży. W przypadku Avensisa należy uiścić dopłatę wynoszącą 3000zł, w Hiluxie 4000zł zaś w Land Cruiserach ulepszenie można mieć w cenie bez dopłaty.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-08-31 19:51:40
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-zwieksza-moc-swoich-najwiekszych-modeli

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt