Uskrzydlony Smart trafi do produkcji jako limitowana seria

Rozmiar tesktu A A A
-
Uskrzydlony Smart trafi do produkcji jako limitowana seria
Podczas zakończonych już tegorocznych targów w Szanghaju, niemiecki producent małych miejskich samochodów, przedstawił prototyp przerobionej wersji Smart fortwo. Pojazd został zaprojektowany we współpracy z ikoną mody, Jeremy Scott'em, na cześć którego unikatowy model został nazwany „Forjeremy”. Wersja limitowana mogłaby także posłużyć pewnemu producentowi napojów energetyzujących, gdyż samochód dosłownie otrzymał skrzydła.
Mimo tych górnolotnych designerskich tricków, samochód na pewno nie odfrunie. Jednostki, zamontowane w Smartcie Forjeremy, raczej pasują do użytku miejskiego, aniżeli latania z pasa na pas. Do dyspozycji będą 3 silniki, z czego dwa od samego Brabusa - jednak kto liczy na dużą moc, raczej się mocno zawiedzie. Silnik elektryczn o mocy 75KM, oraz jeden elektryczny BRABUSA o mocy 81 KM i drugi tym razem benzynowy o mocy 102 KMOprócz skrzydeł, które zostały zamontowane w tylnej części samochodu, dominuje kolor biały. Także felgi zostały wykonane w tym kolorze. Kolejnym pierwszoplanowym elementem designu zewnętrznego są aluminiowe wstawki wzdłuż zewnętrznej linii drzwi oraz na lusterkach. Wnętrze zostało zdominowane przez biel. Zarówno siedzenia, część konsoli, pedały, kierownica, jak i skrzynia biegów, zostały wykonane w tym właśnie kolorze. Na dodatek elementy skórzane obszyto białą nicią. Jedynie górna część konsoli wykonana została z czarnej skóry, jako forma kontrastu, jednak także do jej obszycia użyto białej nici.Skrzydła to główny atrybut rozpoznawczy designu Jeremiego Scotta, stąd wzięło się ich zastosowanie w wersji limitowanej Smarta. Po raz pierwszy głośno o tym projektancie było w 1996 oraz 1997r, kiedy to zdobył odznaczenie „Venus de la Mode Award”.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-05-03 23:00:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Uskrzydlony-Smart-trafi-do-produkcji-jako-limitowana-seria

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt