Viviz2 Concept wykorzystany - nowy Subaru Outback

Rozmiar tesktu A A A
-
Viviz2 Concept wykorzystany - nowy Subaru Outback
Jeszcze nie tak dawno zaprezentowany został model koncepcyjny o nazwie Viviz2, a już na targach w Nowym Jorku pojawi się model, który czerpie z dużej ilości rozwiązań technologicznych i wizualnych. Nowy Subaru Outback nadal pozostał wierny swoim założeniom, bez kompromisów - zarówno jezdnych jak też komfortowych.


Fot. Subaru

Nowe nadwozie Subrau Outbacka to nie tylko zastosowanie wizualnych elementów z konceptu Viviz, ale także nowe lepsze właściwości ekonomiczne. Przekłada się to w 10,6% zmniejszonym oporze powietrza wobec poprzedniego modelu. Wymiary w nowej odsłonie prezentują się następująco: 4.82m długości, 1,84m szerokości, 1.68m wysokości, zaś rozstaw osi rozciąga się na 2,745m.

Fot. Subaru

Nowe Subaru Outback dostępne będzie aktualnie tylko z dwoma jednostkami benzynowymi typu Boxer. Słabszy silnik o pojemności 2.5l oraz silniejszy 3.6l V6. Moc pierwszego wynosi 175KM, drugiego 256KM. Maksymalny moment obrotowy pierwszej jednostki to 236Nm, a drugiej 335Nm. Oprócz unikatowego symetrycznego napędu na wszystkie koła, samochód dodatkowo wyposażony został w system XMODE, który poprawia właściwości jezdne nawet na bardzo słabej jakości drogach. Do zarządzania siłą silnika posłużą 6 biegowe skrzynie automatyczne typu linetronic.

Fot. Subaru

Nowy Outback to także redefinicja bezpieczeństwa w Subaru. Na pokładzie samochodu znajdzie się wiele przepracowanych i poprawionych rozwiązań w tej dziedzinie. Nowy poprawiony EyeSight został rozszerzony o kolejne kamery, dzięki czemu zwiększono jego zasięg o 40%, co przekłada się na jeszcze lepsze właściwości wsparcie kierowcy nawet podczas gorszych warunków atmosferycznych. W Outbacku zastosowano także system SRF, odpowiedzialny za doświetlanie zakrętów za pomocą świateł przeciwmgielnych. Nie mogło, także zabraknąć systemu do informowania kierowcy o przebywającym obiekcie w martwym kącie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-18 10:33:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Produkcyjny-wykorzystanie-Viviz2-Concept\-a-nowy-Subaru-Outback

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt