Volkswagen z kolejną premierą podczas targów w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen z kolejną premierą podczas targów w Genewie
Pod koniec poprzedniego tygodnia niemiecki producent Volkswagen zapowiedział nowego Sharan, który zadebiutuje podczas targów w Genewie 3 marca. Tuż po tym kolejną premierą okazała się wersja Alltrack Passata. Dzisiaj Volkswagen zapowiedział nową generację Volkswagena Tourana, mniejszego brata Sharana.


Fot. Volkswagen

Volkswagen podczas projektowania nowego VW Tourana mocny nacisk położył na bardziej sportową sylwetkę nadwozia. Uzyskano to między innymi poprzez dopracowanie szczegółowych elementów poprzedniej bryły samochodu. Bardziej płasko ułożona maska wraz z przednią szybą, które przechodzą w siebie niemalże po prostej linii. Sprawia to że samochód wizualnie stracił na wysokości i zyskał na aerodynamiczności. Dynamiczna linia zapoczątkowana w przedniej części samochodu idealnie kończy się na niedużym spoilerze, które płynnie przechodzi w zakończenie nadwozia. Za nowy bardziej dynamiczny wizerunek odpowiadają także nowy grill oraz bardziej płaskie reflektory.

Fot. Volkswagen

Wnętrze samochodu zostało także bardzo mocno przepracowane. Nowy Volkswagen Touran otrzymał nowe schowki, zaś dzięki systemowi easy fold, z rodzinnego samochodu w mignięciu oka robi się prawdziwy pojazd transportowy – do 1047l pojemności mierzone do drugiego rzędu po sufit. Zawsze świeże i w dobrej jakości powietrze odpowiadać może opcjonalna trzy strefowa klimatyzacja automatyczna. Dzięki dużym oknom samochód zyskuje nie tylko dużą ilość dziennego światła, ale także lepszą widoczność dla kierowcy. Najwyższej jakości komfort zapewnić ma platforma MQB - pierwszy VAN oparty o sprawdzoną platformę modułową takich modeli jak Golf.

Fot. Volkswagen

Wraz z nową generacją VW Tourana nadejdą także zmodyfikowane jednostki napędowe. Volkswagen zapowiada, że ich nowe rozwiązania i technologie obniżyły spalanie nawet do 19% wobec poprzedniej generacji. Za mniejsze spalanie na pewno odpowiedzialna jest mniejsza waga samochodu, aż o 62kg. Oferta silników VW Tourana na początku będzie podzielona na trzy jednostki benzynowe oraz wysokoprężne. W przypadku tych pierwszych moc tych silników będą prezentować się następująco 110, 150 oraz 180 KM. W przypadku jednostek wysokoprężnych 110, 150 i 190KM.

Fot. Volkswagen

Jako że Volkswagen Touran jest samochodem rodzinnym nie może dziwić fakt o wysokim wyposażeniu bezpieczeństwa już nawet w podstawowej wersji. Tak też na start klient może liczyć na takie technologie jak ACC tempomat z automatyczną regulacją odległości do poprzedzającego samochodu, czy też Front Assist. Funkcjonalność, która ma za zadanie zahamować samochód przy niskich prędkościach w razie możliwej kolizji. W standardzie znajdzie się także ostrzeganie kierowcy o samochodach znajdujących się w martwym kącie oraz system wspomagający podczas jazdy z przyczepą. Nowości będzie system Easy Open, technologiczne rozwiązania znane już od kilku lat np z Passata, dzięki czemu poprzez ruch stopą pod tylnym zderzakiem możemy otworzyć klapę bagażnika bez potrzeby wykonania tej czynności ręką lub kluczykiem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-25 23:16:30
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkswagen-z-kolejna-premiera-podczas-targow-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt