Volvo Concept XC Coupe pełnej okazałości

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo Concept XC Coupe pełnej okazałości
Kilka tygodni temu szwedzki producent Volvo przedstawił kilka zdjęć drugiego koncepcyjnego modelu bazującego na nowej platformie SPA. Teraz nadszedł czas zaprezentować model Concept XC Coupe w pełnej okazałości. Jest to kolejny koncept z nowej linii Volvo, którego finał odbędzie się podczas tego rocznych targów w Paryżu w jesieni nowym XC90.


Fot. Volvo

Za nowy design w Volvo odpowiada Thomas Ingenlath, który pracuje u szwedów od 2012 roku. Jeszcze niedawno odpowiedzialny był za design w Skodzie i Volkswagenie, teraz czaruje u Szwedów. Już ze swoim pierwszym modelem Concept Coupe trafił w sedno. Łącząc ponad 80 letnią historie producenta, z nowymi technologiami.

Fot. Volvo

Tak jak w pierwszym koncepcie zaprezentowanego podczas targów we Frankfurcie IAA 2013, znakiem rozpoznawczym to nowoczesne światła do jazdy dziennej ułożone w w literkę T. Kolejnym ważnym elementem designu to wykorzystanie wstawek pomarańczowych na dolnej części błotników. Te dodatki można także odnaleźć w 5 ramiennych 21” felgach aluminiowych w kolorze tytanowym.

Fot. Volvo

Wnętrza zostało tak zaprojektowany, aby móc swobodnie przewieźć sprzęt do sportów zimowych. Concept XC Coupe dzięki tej małej, jednak znaczącej właściwości już nawiązuje do przyszłego XC90. Nowy koncept będzie także wyposażony w nowoczesne technologie wspierające kierowcę aktywnie, pozwalające zajmowaniem się tym co najważniejsze podczas jazdy, jazdą.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-01-11 18:25:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-Concept-XC-Coupe-pelnej-okazalosci

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt