Duża niespodzianka podczas wyścigu F1 w Hiszpanii

Rozmiar tesktu A A A
-
Duża niespodzianka podczas wyścigu F1 w Hiszpanii
Jak wygrać aktualnie wyścig w F1? Doprowadza do wyeliminowania się nawzajem kierowców Mercedesa. Takiego przebiegu niedzielnego wyścigu raczej nikt się nie spodziewał. Murowanymi faworytami po raz kolejne byli kierowcy Mercedesa, szczególnie Nico Rosberg. Jednak zamiast starych wyjadaczy, pierwsze miejsce zdobył nowy kierowca zespołu Red Bull Max Verstappen, który zastąpił na tym stanowisku Rosjanina Daniila Kvyat. Pozostałe miejsce na podium przypadły Kimi Raikkonen oraz Sebastiana Vettel.


Fot. F1

Dla Mercedesa weekend zakończył się fatalnie. Nie tylko że żaden z samochodów nie dojechał na matę, ale dodatkowo kierowcy wyeliminowali się nawzajem. Do zdarzenia doszło już w pierwszej rundzie, kiedy to Hamilton po bardzo nie udanym manewrze stracił panowanie nad swoim bolidem. Wślizgiem trenując przy okazji swojego kolegę z zespołu Nico Rosberga. Obaj kierowcy pracowali jednak na wypadek takiego pokroju przez kilku sezonów. Kiedy to Mercedes zdobył gigantyczną przewagę nad innymi zespołami i rywalizował wyłącznie między sobą, doprowadzając do bardzo groźnych sytuacji.

Fot. F1

Gdyby niespodzianek było mało, pierwsze miejsce zajął nowy młodziutki kierowca zespołu Red Bull. Max Verstappen zastąpił na tym miejscu w tym tygodniu Daniila Kvyat. Jest to pierwsza wygrana w F1 dla młodego Holenderskiego kierowcy. Pozostałe miejsca na podium obok Verstappen zajęli po kolei Kimi Raikkonen oraz Sebastian Vettel.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-15 19:53:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Duza-niespodzianka-podczas-wyscigu-F1-w-Hiszpanii

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt