F1 Brazylia, Rosberg utrzymuje sen o tytuł przy życiu

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 Brazylia, Rosberg utrzymuje sen o tytuł przy życiu
To już przedostatni wyścig w tym sezonie. Po raz kolejny walka o pierwsze miejsce odbyła się pomiędzy dwóm kierowcą zespołu Mercedesa. Tak jak dotychczas w kwalifikacjach lepszy okazał się Rosberg. Jednak w przeciwieństwie do ostatnich wyścigów, wywalczoną pierwszą pozycję udało się utrzymać do samego końca wyścigu. Rosberg tą wygraną nad Hamiltonem utrzymał przy życiu sen o tytule. Ostatni wyścig w Abu Dhabi, będzie zależał nie tylko od perfekcyjnej jazdy niemieckiego kierowcy, ale także od zajęcia trzeciego lub niższego miejsca przez Brytyjczyka.


Fot. F1

Już od zaświecenia zielonego światłą nad torem w Brazylii, widać było że ten dzień będzie po raz kolejny należał do Mercedesa. Hamilton mógł tym wyścigiem zapieczętować swój kolejny tytuł. Poprzednie wyścig także wskazywały na to, że tak może się wydarzyć. Oprócz walki o tytuł mistrza, toczyła się bitwa o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, pierwsze przed dwoma tygodniami zapewnił sobie Mercedes, kolejne dla zespołu Red Bull.

Fot. F1

Bardzo dobrze spisał się Filipe Massa. Nie tylko zapewnił sobie 15 punktów, ale także swojemu zespołu, tworząc odpowiednio dużą przewagę nad Ferrari w klasyfikacji konstruktorów. Dużo gorzej spisał się drugi zawodnik Bottas, który dopisać sobie mógł jedynie 1 punkt. Po raz kolejny w tym sezonie z dobrej strony pokazał się drugi kierowca Ferrari Raikkonen, który od początku sezonu jeździ w kratkę. Tym razem udało mu się zająć wysokie 7 miejsce tuż za kolegą z zespołu Alonso.

Fot. F1

Słabą postawę Red Bulla w tym wyścigu uratował odchodzący pod koniec sezonu 4 krotny mistrz Vettel. Zajął on 5 pozycję i tym zniwelował, także przedwczesne odpadnięcie dotychczasowego kolegi z zespołu Ricciardo. Australijczyk musiał pożegnać się z wyścigu z powodu problemów ze skrzynią biegów. Drugim kierowcą, który nie ukończył kolejnego wyścigu w tym sezonie to trapiony przez nieszczęśliwe zdarzenia kierowca Renault Grosjean.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-11-10 23:45:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/F1-Brazylia--Rosberg-utrzymuje-sen-o-tytul-przy-zyciu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt