F1 Monaco pod deszczowymi chmurami

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 Monaco pod deszczowymi chmurami
Ten weekend nie był łaskawy dla sportów motorowych. Dwie najważniejsze imprezy, F1 w Monaco oraz 24 godzinny wyścig, który miał miejsce w Nürburgring najbardziej odczuły jej negatywne skutki. Na szczęście w przeciwieństwie do całodobowego wyścigu, bolidy na miejskim torze w Monaco nie musiały pauzować. Jednak nie odbyło się bez rozbitych samochodów wyścigowych, błędów kierowców oraz bardzo dużych emocji.


Fot. F1

F1 Monaco to jedna z najstarszych impreza w kalendarzu Formuły 1 i zdecydowanie najciekawsza. Wymijanie podczas tego wyścigu jest bardzo ciężkie, a udaje się zazwyczaj z powodu błędu kierowcy mijanego. Właśnie z takiego powodu na pierwszym miejscu podium po przejechaniu ostatniej rundzie zobaczyliśmy Hamiltona, a nie Riccardo. Z powodu błędu komunikacyjnego mechaników nie przygotowane zostały opony dla wjeżdżającego Australijczyka do alejki serwisowej. Strata prawie 8 sekund spowodowała, że Riccardo wyjechał tuż za Brytyjskim kierowcą. Dlatego też finalnie na pierwszym miejscu znalazł się Hamilton. Ostatnie miejsce na podium przypadło Perezowi, tuż przed Vettelem.

Fot. F1

Wyścig rozpoczął się po raz pierwszy w historii tego toru za Safety car. Mokra śliska nawierzchnia sprawiała kierowcą duże problemy nawet ze specjalnymi oponami przystosowanymi na pogodę deszczową. Do puki bolidy jechały za samochodem bezpieczeństwa wszystko wyglądało na pod kontrolą. Niestety w kolejnej rundzie po zjechaniu Safety Car z toru doszło do pierwszego wypadku. Brytyjczyk Jolyon Palmer stracił panowanie nad swoim bolidem i zatrzymał się dopiero na barierce ochronnej. Podczas wyścigu dochodziło jeszcze do wielu obtarć oraz utraty części nadwozia bolidów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-30 20:36:17
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/F1-Monaco-pod-deszczowymi-chmurami

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt