F1 wraca do Niemiec, kolejna wygrana brytyjskiego kierowcy

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 wraca do Niemiec, kolejna wygrana brytyjskiego kierowcy
Po zeszłorocznej Niemieckiej wpadce organizacyjnej toru F1 Nürburgring oraz nie odbyciu się z tego powodu wyścigu, bolidy serii F1 powracają na tor wyścigowy w Niemczech. Tym razem jednak na Hockenheimring. Weekend rozpoczął się bardzo dobrze dla Niemieckich kibiców. Z pole position startował Nico Rosberg, co dawało mu realną szanse na wygraną oraz odbicie prowadzenia od swojego brytyjskiego kolegi z zespołu. Jednak pech tak chciał że to właśnie najgroźniejszy rywal i konkurent tytuł mistrzowski Lewis Hamilton wygrał i rozbudował znacznie przewagę. Nico Rosberg finalnie znalazł się dopiero na czwartym miejscu zwiększając stratę punktową do brytyjskiego kierowcy o 19 punktów.


Fot. F1

Niemiecki kierowca startując z pole position już na samym początku stracił prowadzenie spadając od razu na czwartą pozycję. Po początkowym szoku zaczął nadrabiać straty. Jednak błąd w późniejszej fazie wyścigu z trzecim kierowcą tego dnia, holendrem Max Verstappen kosztowało niemieckiego kierowcę Nico Rosberg definitywnie wyższe miejsce. W zamian zespół Red Bull spisał się rewelacyjnie w ten weekend. Młody holenderski kierowca mimo, że to jego pierwszy sezon w F1 z wyścigu na wyścig zdobywa nie tylko cenne punkty, ale umacnia się na szóstej pozycji z bardzo dobrą perspektywą na dużo wyższe miejsce pod koniec sezonu.

Fot. F1

Kolejny wyścig F1 odbędzie się tym razem Belgi po prawie miesięcznej przerwie w dniach od 26 do 28 sierpnia.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-07-31 19:14:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/F1-wraca-do-Niemiec--kolejna-wygrana-brytyjskiego-kierowcy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt