GP Austrii, także dla niemieckiego zespołu

Rozmiar tesktu A A A
-
GP Austrii, także dla niemieckiego zespołu
Kolejny wyścig, kolejna podwójna wygrana niemieckiego zespołu Mercedes. Kwalifikację do niedzielnego wyścigu wygrał Hamilton, jednak to jego kolega z zespołu Rosberg był tym, który objął prowadzenie już na pierwszym zakręcie. Nie raczył go oddać prowadzącemu w klasyfikacji generalnej Hamiltonowi. Dzięki temu niemiecki kierowca był w stanie zabezpieczyć trzecią wygraną w tym sezonie oraz przybliżyć się punktami lekko do prowadzącego, teraz strata wynosi jedynie 10 punktów.


Fot. F1

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się zespoł Williams. Tym razem jednak drugi kierowca Massa, który zapewnił po raz trzeci podium w tym sezonie dla swojego zespołu. Bottas, który w poprzednim wyścigu zajął trzecie miejsce tym razem musiał zadowolić się piątą lokatą, a przed nim znalazł się Vettel. Dla Ferrari za wyjątkiem dobrego czwartego miejsca Vettela nie był to udany wyścig. Już podczas pierwszego okrążenia z rywalizacji pożegnać musiał się Raikkonen, który po kolizji z byłym kolegą z zespołu musiał zakończyć dalszą rywalizację. Kolizja była na tyle poważna że na tor wyjechać musiał Safety Car, który zjechał dopiero po 7 okrążeniu.

Fot. F1

Wyścigu nie zakończyło w sumie aż 6 kierowców, jednak oprócz początkowej kolizji pomiędzy kierowcą Ferrari, a McLarenem więcej poważniejszych zdarzeń nie było. Do listy poprzez różne awarię dopisali się tacy kierowcy jak Romain Grosjean, Carlos Sainz, Jenson Button oraz Will Stevens.

Fot. F1

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-22 00:07:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/GP-Austrii--takze-dla-niemieckiego-zespolu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt