Kanada, tor który nie wybacza najmniejszego błędu kierowcy

Rozmiar tesktu A A A
-
Kanada, tor który nie wybacza najmniejszego błędu kierowcy
Kanada to pierwszy tor w historii F1, na którym pojawił się Safety car. Na szczęście podczas dzisiejszego dnia ten samochód doszedł tylko dwa razy do użytku. Jednak w obu przypadkach przyczynił się do końcowego wyniku. Tor w kanadzie został także pierwszym torem, na którym przerwana została hegemonia Mercedesa.


Fot. F1

Już sam start zapowiedział bardzo ciekawy w przebiegu wyścig. Pełny emocji, ostrych manewrów i ważnych zmian pozycji kierowców, które mogą mieć duży wpływ na dalszy przebieg sezonu. Podczas zaświecenia się zielonego światła, dające sygnał na rozpoczęcie wyścigu Hamilton szybko ruszył do przodu, doprowadzając do ominięcia swojego rywala z zespołu Rosberga. Zdobytą pozycję Brytyjczyk nie był w stanie długo utrzymać i już na drugim zakręcie musiał oddać po jednym oczku Rosbergowi oraz Vettelowi.

Fot. F1

Do pierwszego wypadku doszło podczas pierwszego okrążenia. Skutkiem była bratobójcza eliminacja obu bolidów Marrusi. Chilton podczas wchodzenia w zakręt wpadł w drift, poczym uderzył kolegę z zespołu. Skutkiem tego było urwane koło Bianchi i rozbity bolid na trasie. Po tym zdarzeniu na torze pojawił się pierwszy raz Safety car na okres 10 rund. Na dwóch bolidach Marussii nie pozostało, podczas przejazdów przez pozostałości wyścigówek wypadały kolejne bolidy.

Od samego początku sezonu walka pomiędzy Hamiltonem, a Rosbergiem trwała na dobre, tym razem jednak skutek był opłakany. Dosyć agresywna i czasem niebezpieczna jazda, najpierw skutkowała wypadnięcie z toru Rosberga, jednak bez skutków ubocznych. Kolejny błąd popełniony został przez Brytyjczyka Hamiltona, którego opuszczenie toru poniosło za sobą skutki uboczne nie pozwalające na dalszą jazdę. Mimo brak początkowych braków objawów uszkodzenia bolidu Rosberga, kierowca poruszał się coraz wolniej po trasie.

Fot. F1

Podczas ostatniego okrążenia stało się to czego nikt nie oczekiwał, Rosberg stracił prowadzenie na rzecz młodego kierowcy Red Bulla Riccardo. Próby odzyskania miejsca przekreślone zostało przez Pereza oraz Massę, którzy walczyli o trzecią lokatę z Vettelem. Perez tuż przed zakrętem zahamował, Massa niestety za późno zareagował uderzając i łamiąc przednią oś swojego bolidu. Perez prostoliniowo poszybował w zabezpieczenia toru, jak też Massa. Vettel mógł cieszyć się z dużej dawki szczęścia minimalnie przed nim poszybował Massa. Po tym zdarzeniu na torze pojawił się drugi raz Safety car, kończąc tym samym dalszą walkę o cenne punkty. Wygranana pierwszy raz w tym sezonie został nie poszła do Mercedes, a Red Bulla. Rosberg musiał zadowolić się drugą lokatą, tuż za nim przez metę przejechał Vettel.

KierowcaZespółPunktyPole positionPunkty zespół
Nico RosbergMercedes140 pkt.2258 pkt.
Lewis HamiltonMercedes118 pkt.4258 pkt.
Daniel RiccardoRed Bull Racing-Renault79 pkt.1139 pkt.
Fernando AlonsoFerrari69 pkt.087 pkt.
Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault60 pkt.0139 pkt.
Nico HulkenbergForce India-Mercedes57 pkt.077 pkt.
Jenson ButtonMcLaren-Mercedes43 pkt.066 pkt.
Valtteri BottasWilliams-Mercedes40 pkt.058 pkt.
Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes23 pkt.066 pkt.
Sergio PerezForce India-Mercedes20 pkt.077 pkt.
Filipe MassaWilliams-Mercedes18 pkt.058 pkt.
Kimi RaikkonenFerrari18 pkt.087 pkt.
Romain GrosjeanLotus-Renault8 pkt.08 pkt.
Jean-Eric VergneSTR-Renault8 pkt.012 pkt.
Danii KvyatSTR-Renault4 pkt.012 pkt.
Jules BianchiMarrusia-Ferrari2 pkt.02 pkt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-06-08 23:37:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kanada--tor-ktory-nie-wybacza-najmniejszego-bledu-kierowcy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt