Karol Urbaniak zdobywa mistrzostwo Kia Lotos Race

Rozmiar tesktu A A A
-
Karol Urbaniak zdobywa mistrzostwo Kia Lotos Race
Nowym mistrzem Kia Lotos Race zostaje Karol Urbania. Młody Polski kierowca zdobywa upragnione trofeum z zaledwie jednym punktem przewagi. Mimo 4 wygranych wyścigów w liczącym 12 rywalizacji na sześciu torach sezonie, Karol Urbaniak nie mógł być pewny zdobycia mistrzowskiego tytułu w swoim Kia Picanto. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej znalazł się Michał Śmigiel. Ostatnie miejsce na podium zajął Filip Tokar, który stracił do młodego mistrza zaledwie 19 punktów.


Fot. Kia Lotos Race

Pierwszy niedzielny wyścig na torze w Zolder w Belgi zaczął się nerwowo. Grupowym falstartem ten wyścig rozpoczęło aż dziewięciu kierowcy. Za co ukarani zostali po 25 sekund kary każdy. Jednak nie były to ostatnie kary. Pod koniec wyścigu młody upieczony mistrz, także otrzymał karę 25 sekund, przez co musiał pożegnać się z przedwczesnego zdobycia tytułu. Obok niego 25 sekundową karę otrzymał także Albert Legutko, który przejechał przez linię mety jako drugi. Z tej okazji skorzystał Michał Śmigiel.

Fot. Kia Lotos Race

Drugi wyścig odbył się w całkowicie odmienionej atmosferze, na tor spadł obfity deszcz. Z tej przyczyny start był nieco mniej energiczny. Najlepiej na mokrej nawierzchni poradził sobie doświadczony Filip Tokar, który startował z piątej lokaty i w krótkim czasie zdołał przebić się na pierwsze miejsce. Kolejny kierowca, który nie miał początkowo większych problemów z nową sytuacją panującą na trasie był zwycięzca pierwszego wyścigu Michał Śmigiel. Przebił się on z szóstego miejsca na trzecie. Tak szybko jak zdobył miejsca jeszcze szybciej je stracił lądując na 14 lokacie. Przez długi czas zapowiadało się na to że ten wyścig wygra Filip Tokar. Jednak popełniony błąd podczas hamowania nie tylko kosztował go pierwszego miejsca, ale wypadł całkowicie z miejsc gwarantujących podium. Okazję tą wykorzystał Karol Urbaniak, który wygrał ostatnią dwunastą rywalizację w tym sezonie, zapewniając sobie przy tym tytuł mistrza.

Fot. Kia Lotos Race

Karol Urbaniak zdobywając mistrzostwo zgarnął 35 tyś zł wygranej. Drugi w klasyfikacji Michał Śmigiel otrzymał 20 tyś zł. Filip Tokar otrzymał czek na kwotę 10 tyś zł. Oprócz nagród pieniężnych kierowcy otrzymali także upominki od sponsorów oraz puchary dokumentujące ich osiągi w tym sezonie. Kolejny 11 sezon Kia Lotos Race, zostanie nie długo ogłoszony. Wtedy poznamy zarówno tory, jak też cały regulamin który będzie obowiązywać w następnym sezonie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-21 21:03:44
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Karol-Urbaniak-zdobywa-mistrzostwo-Kia-Lotos-Race

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt