Kia Lotos Race - 16 letni mistrz Polski

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Race - 16 letni mistrz Polski
Na torze Automotodrom w Brnie poznaliśmy polskiego mistrza Kia Lotos Race. Został nim debiutant w wyścigach, 16-letni Bartłomiej Mirecki. Po zwycięstwie w pierwszym wyścigu nie pozostawił nic szczęściu i poszedł za ciosem, wygrywając także drugi wyścig i ostatecznie zdobywając tytuł za cały sezon.


Pierwszy wyścig mistrz serii Kia Lotos Race zakończył przed Michałem Dobrowolski i Filipem Tokarem. Drugi zawodnik zakończył wyścig ze stratą 1.311 sekundy, zaś trzeci ze stratą 7.040 sekundy wobec Mireckiego. Pierwszy wyścig odbył się w dosyć trudnych warunkach, przynajmniej dla tych mniej doświadczonych kierowców. Wysychający tor po przedpołudniowych deszczach stawiał poprzeczkę bardzo wysoko.

Mimo dobrego startu, Mirecki stracił pierwsze miejsce na rzecz Dobrowolskiego już na pierwszy zakręcie. Jednak mimo tego nie poddał się i czekał na swoją okazję, aby odbić i zabezpieczyć dla siebie pierwsze miejsce do końca wyścigu. Mimo słabych kwalifikacji, Zbigniewowi Łaciszowi udało się systematycznie z 10 awansować na 5 miejsce. Po pierwszym wyścigu przewaga Mireckiego wobec Łacisza zwiększyła się o 16 punktów, co już wtedy stawiało pierwszego z nich na najwyższym stopniu podium. Jednak decydujący miał być ostatni wyścig.

Finałowa rywalizacja standardowo rozpoczynała się od w odwróconych pozycjach startowych, tak więc prowadzący w klasyfikacji rozpoczął wyścig na 10 pozycji. Jednak długo tam nie przebywał, zmieniając systematycznie pozycję po pozycji, aby po pierwszej rundzie znaleźć się już na pierwszym miejscu i z przewagą 1,436 sekundy dojechać do mety jako pierwszy, pieczętując swój pierwszy sezon tytułem mistrza. Na drugiej pozycji wyścig zakończył Zbigniew Łacisz, który mimo intensywnej walki musiał uznać wyższość młodego kierowcy. Trzecie miejsce zajął Stanisław Kostrzak, ze stratą 1.699 sekundy.

Tym wyścigiem zakończył się pierwszy sezon Kia Lotos Race. Auto na kolejny sezon można już zamawiać, a rozpiska na nowy sezon pojawi się niebawem na stronie www.kialotosrace.pl
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-23 15:07:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotos-Race-16-letni-mistrz-Polski

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt