Mercedes po raz kolejny górą, Red Bull z problemami

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes po raz kolejny górą, Red Bull z problemami
Od ostatnich wyścigów wyglądało na to, że Red Bull zaczyna znów gonić czołówkę. Po wyścigu w Kanadzie wielu fanów Vettela i Riccardo oczekiwało się powtórki z ostatniego wyścigu. Jednak los tak chciał, że ten Team powrócił to problemów z początku sezonu. Pech ten wykorzystał Mercedes, ponownie zgarniając dwie pierwsze lokaty. A do dwójki kierowców, dołączył po raz pierwszy na podium Bottas, kierowca który także wykorzystuje silnik niemieckiego producenta w swoim bolidzie.


Fot. F1

Kwalifikacje rozpoczęły się od nie małej niespodzianki, zamiast na pierwszych dwóch lokatach zobaczyć team Mercedes Rosbeg/Hamilton lub, Red Bull Vettel/Riccardo. Na podium z pierwszych dwóch miejsc wystartowali Massa oraz Bottas z zespołu Williams. Mimo dobrych kwalifikacji, podczas startu Bottas stracił na krótką chwilkę swoją druką lokatę na rzecz Rosberga. Dobry start zaliczył za to Hamilton, który startując z dalekiej 9 lokacie szybko znalazł się na 4 miejscu. Zaś bolid Vettela podczas drugiego okrążenia stawał się coraz powolniejszy. Także drugi kierowca Red Bulla Riccardo nie mógł mówić o dobrym starcie tracąc szybko 4 lokaty.

Fot. F1

Mimo początkowych problemów Vettela ze swoim bolidem oraz faktu, że wszyscy kierowcy okrążyli niemiecki kierowcę, rozpoczął on walkę o wysoką lokatę. Już na początku czterech kierowców Massa, Bottas, Rosberg i Hamilton wywalczyło sporą przewagę nad piątym kierowcą zespołu Ferrari Alonso. Jednak podczas pierwszej wymiany opon ten obraz uległ nieco zmianie. Prowadzący spadł aż na 5 lokatę, reszta kierowców przeniosła się o pozycję do góry. Przyczym Bottas nie mógł cieszyć się długo swoją wysoką pozycją, którą stracił na rzecz Rosberga. Także o szczęściu mógł mówić Niemiecki kierowca, kiedy to Hamilton który był w okienku DRS zaczął mieć problemy z oponami, a potem hamulcami.

Fot. F1

Pierwsze zdarzenie, które spowodowało że z trasy zniknął pierwszy kierowca to awaria opony u Rosyjskiego kierowcy Kvyat. Podczas próby Vettela ominięcia Gutiereza, uszkodził on sobie przedni spoiler. Po przymusowego zjazdu do boksu i ponownej straty 28 sekund, Vettel otrzymuje od swojego zespołu informację aby zakończył dalszą rywalizację.

Fot. F1

Do samego końca wyścigu utworzyła się czwórka kierowców, którzy także w tej kolejności przejechali przez metę: Rosberg, Hamilton, Bottas, Massa. Na piątym miejscu ze stratą 18 sekund wyścig kończy Alonso. Kolejna walka o cenne punkty odbędzie się za dwa tygodnie na torze w Wielkiej Brytanii.

KierowcaZespółPunktyPole positionPunkty zespół
Nico RosbergMercedes165 pkt.3301 pkt.
Lewis HamiltonMercedes136 pkt.4301 pkt.
Daniel RiccardoRed Bull Racing-Renault83 pkt.1143 pkt.
Fernando AlonsoFerrari79 pkt.098 pkt.
Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault60 pkt.0143 pkt.
Nico HulkenbergForce India-Mercedes59 pkt.087 pkt.
Valtteri BottasWilliams-Mercedes55 pkt.085 pkt.
Jenson ButtonMcLaren-Mercedes43 pkt.072 pkt.
Filipe MassaWilliams-Mercedes30 pkt.085 pkt.
Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes29 pkt.072 pkt.
Sergio PerezForce India-Mercedes28 pkt.087 pkt.
Kimi RaikkonenFerrari19 pkt.098 pkt.
Romain GrosjeanLotus-Renault8 pkt.08 pkt.
Jean-Eric VergneSTR-Renault8 pkt.012 pkt.
Danii KvyatSTR-Renault4 pkt.012 pkt.
Jules BianchiMarrusia-Ferrari2 pkt.02 pkt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-06-24 01:29:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-po-raz-kolejny-gora--Red-Bull-z-problemami

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt