Niesamowita wpadka Mercedesa podczas wyścigu w Monaco

Rozmiar tesktu A A A
-
Niesamowita wpadka Mercedesa podczas wyścigu w Monaco
Najbardziej widowiskowy uliczny tor wyścigowy w Monaco po raz kolejny gościł kierowców serii F1 na swoich ulicach. Zwycięzca niedzielnego konkursu został Nico Rosberg, który wygrał tutaj po raz trzeci i na dodatek z rzędu. Drugim został Sebastian Vettel, który odmienił zespół Ferrari po przejściu do tego zespołu. Na ostatnim miejscu podium zasiadł zniesmaczony Hamilton, który raczej powinien być 2 oczka wyżej.


Fot. F1

Pech Brytyjczyka rozpoczął się 65 rundzie - do tego momentu nic nie zagrażało jemu w zdobyciu pierwszego od 7 lat zwycięstwa na tym torze. Wtedy to najmłodszy z całej stawki kierowca zespołu Toro Rosso Holender Verstappen mocno się pomylił w oszacowaniu, jak pojedzie francuski kierowca F1 Lotus Grosjean. Uderzając w niego stracił nie tylko lewe koło, ale także całkowite panowanie nad bolidem. W efekcie wylądował na barierce ochronnej. Na szczęście, mimo pokaźnej prędkości nic nie stało się holenderskiemu kierowcy.

Fot. F1

W tym momencie najpierw pojawił się wirtualny Safety Car, chwile potem ten prawdziwy. Wtedy też z błędnego oszacowania inżynierowie Mercedesa zawołali brytyjskiego kierowcę na zmianę opon. W efekcie, pewna 1 lokata z przewagę ponad 15 sekund nad drugim Rosbergiem i Vettelem została stracona. Faza Safety Car nie trwałą długo, jednak na trudnym do wyprzedzania torze Vettel perfekcyjnie blokował swojego rywala, dając w końcowym rezultacie mocny bufor czasowy pierwszemu kierowcy Rosbergowi.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-05-24 20:08:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Niesamowita-wpadka-Mercedesa-podczas-wyscigu-w-Monaco

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt