Passa Vettela przerwana, Raikkonen zwycięzcą w Abu Dhabi

Rozmiar tesktu A A A
-
Passa Vettela przerwana, Raikkonen zwycięzcą w Abu Dhabi
Vettel to kierowca numer jeden tego sezonu. Mimo startu z ostatniej lokaty, udało mu się odrobić aż 21 miejsc, tak, aby z minimalną stratą, zaledwie 4,1 sekund, zająć ostatnie miejsce na podium. Ten wyczyn tylko podkresla rewelacyjną formę niemieckiego kierowcy zespołu Red Bull. Gdyby nie przeszkoda sedziów, byłby to pewne 5 z rzędu wygrany wyścig młodego kierowcy.


Pierwsze miejsce na podium zajął tym razem Kimi Raikkonen, który startował z 4 pozycji. Alonso, straciwszy prowadzenie w klasyfikacji na rzecz Vettela, odrobił w Abu Dhabi cenne punkty, które w ostatnich 3 wyścigach mogą być na wagę złota.

Startujący z pierwszej pozycji, rewelacyjnie sprawujący się podczas klasyfikacji Hamilton, nie zakończył wyscigu. Problem z paliwem wyłączył go z dalszej walki, co wsumie przekreśla go w dalszej walce o tytuł mistrza w tym sezonie.

Wyścig zakończył się dla pieciu kierowców wypadkiem. Safety Car musiał kilka razy wyjechać, aby umożliwić posprzatanie wraków z toru. Wyjatkowo francuski kierowca - Grosjean - nie był winowajcą wypadków, lecz nawet ofiarą jednego z nich. Oprócz młodego kierowcy z zespołu Lotus-Renault, wyścig zakończyli wcześniej Mark Webber, Narain Karthikeyan, Nico Rosberg oraz Nico Hulkenberg. Poza nimi rywalizację zakończył Charles Pic - z powodu błędu silnika.

Koniec sezonu już za trzy wyścigi, walka o tytuł rozegra się już tylko pomiędzy dwoma kierowcami - Sebastianem Vettelem, a Fernando Alonso, których dzieli od siebie jedynie 10 punktów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-11-04 15:23:39
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Passa-Vettela-przerwana--Raikkonen-zwyciezca-w-Abu-Dhabi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt