Peugeot 208 GTi z małym silnikiem 1.6l i mocą 300 KM

Rozmiar tesktu A A A
-
Peugeot 208 GTi z małym silnikiem 1.6l i mocą 300 KM
Samochód ten powstał tylko z jedną myślą - o wygranej podczas 24h wyścigu na Nurburgringu, który odbędzie się w maju tego roku. Nowy samochód czeka jeszcze seria testów. Zostaną one przeprowadzone przez 8 kierowców, wybranych spośród 2000 kandydatów, którzy zgłosili się na stronie Peugeota. Tor, na którym odbędzie się wyścig, jest dla większości z nich nowością.


Samochód bazuje na cywilnym 208. Tyle że zamiast 100 konnego silnika, pod maską znajdzie się 300 KM (wyciągnięte z pojemności 1.6litra). Maksymalny moment obrotowy wynosi 360Nm. Rozkład mocy jest podzielony w stosunku 63% przód, 37% tył. Aby zapewnić długą jazdę bez zbędnego zatrzymywania się i tankowania samochodu, uzbrojony został w 100 litrowy bak. Dla obniżenia spalania, pojazd został "wypatroszony" do minimum, w ten sposób jego waga spadła do zaledwie 990kg.24-godzinne wyścigi należą do najcięższego typu zawodów, gdzie nie tylko umiejętności człowieka grają ważną role, ale także idealna współpraca całego zespołu. Jest to także bardzo dobry wyznacznik możliwości, jakie posiada producent w temacie tworzenia wyczynowej konstrukcji, bazującej na swojej wersji seryjnej.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-27 00:35:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Peugeot-208-GTi-z-malym-silnikiem-1-6l-i-moca-300-KM

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt