Elektryczny Nissan z zasięgiem do 600 km dzięki e-Power

Rozmiar tesktu A A A
-
Elektryczny Nissan z zasięgiem do 600 km dzięki e-Power
Japońska marka Nissan zaprezentowała swój pierwszy jeżdżący prototyp samochodu dostawczego z napędem elektrycznym o zasięgu do 600 km. Rozwiązanie, które znalazło miejsce w tym pojeździe Nissan przedstawił już w czerwcu tego roku podczas konferencji w Jokohamie. Teraz na ulicach Bazyli nowoczesny napęd jest testowany na szeroką skalę. Zmodyfikowany dostawczy Nissan e-NV200 wykorzystuje dwa typy silników, jeden do generowania prądu i ładowania baterii poprzez użycie bioetanolu. Drugi do przekazywania skumulowanej energii w 24 kWh bateriach do jazdy. Dzięki temu samochód na niedużym baku o pojemności zaledwie 30l może przejechać nawet 600 km. Dzięki spalaniu bioetanolu nie są wytwarzane dodatkowe zanieczyszczenie, zgodnie z planem zero-emisyjnym tego producenta. Jak na razie samochodu hybrydowym napędem e-Power nie zobaczymy w salonach. Jednak jak pokazują wstępne testy samochodu rozwiązanie to może być kolejną alternatywą do tradycyjnych silników spalinowych. Bioetanol tak jak prąd czy też wodór może zostać wytwarzany przez lokalne gospodarki każdego z Państw. Jak by nie patrzeć w najbliższych latach czeka nas nie tylko autonomiczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym, ale także napędowa.


Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-08-27 08:02:18
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Elektryczny-Nissan-z-zasiegiem-do-600-km-dzieki-e-Power

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt