Duża zmiana w nowych testach Euro NCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Duża zmiana w nowych testach Euro NCAP
Międzynarodowa organizacja EuroNCAP opublikowała wyniki swoich pierwszych testów samochodów w tym roku. Wobec poprzedniego roku doszło do jednaj dużej zmiany. Po rewelacyjnym wyniku, który zdobył model Volvo XC90, podniesiona została raz jeszcze mocno poprzeczka. Teraz samochody oceniane będą nawet w dwóch testach, jeden z samochodem w standardowej konfiguracji oraz drugi gdzie samochód wyposażony jest w zaawansowany system unikania wypadków. Dwa oddzielne wyniki dostępne będą wyłącznie w momencie gdy samochód nie jest standardowo wyposażony w odpowiedni system bezpieczeństwa.


Fot. Euro NCAP

Do testów stawiły się dwa samochody. Nowy Toyota Prius oraz japoński kolega Suzuki Baleno. W przypadku pierwszego dostępny jest wyłącznie jeden wynik, gdyż samochód w standardowym wyposażeniu posiada już odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Rozwiązanie to pomogło przy okazji na zdobycie 5 gwiazdek. Drugi z testowany samochodów posiada system do automatycznego wyhamowywania jako opcje. Stąd Suzuki Baleno otrzymało dwa oddzielne wyniki. Bez odpowiedniego systemu tylko trzy gwiazdki, z systemem 4 gwiazdki.

Fot. Euro NCAP

Najbardziej zaawansowany technologicznie samochód w ofercie Toyoty, model Prius wypadł w testach bardzo dobrze. Dbałość nie tylko o ekologiczne aspekty samochodu widać widocznie po wynikach testu. Rezultat 92% w ochronie dorosłych stawia samochód bardzo wysoko. nieco gorzej Toyota Prius wypadł w ochronie mniejszych pasażerów., tutaj samochód zdobył tylko 82%. Bezpiecznie czuć mogą się piesi w przypadku kolizji z nowym Toyota Prius chronieni są oni w 77%. Jakość systemów aktywnego bezpieczeństwa EuroNCAP określiło na 85%.

Fot. Euro NCAP

Po testach na Suzuki Baleno widać jak mocny wpływ mają aktywne systemy bezpieczeństwa. Ochrona dorosłych w zależność od wybranej opcji samochodu wynosi albo 85% w przypadku z systemami lub 80% w przypadku ich braku. Większego znaczenia rozwiązania wspierające aktywnie bezpieczeństwo nie miały na młodych pasażerów. W obu wypadkach wynik to 73%.Taki sam 65% w obu wypadkach samochód zdobył w testach ochrona pieszych. Ostatni test mówiący o zaawansowanych systemach bezpieczeństwa - 43% wobec 25%, zadecydował o przyznaniu 4 gwiazdek w opcji z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa..
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-04-20 23:33:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Duza-zmiana-w-nowych-testach-Euro-NCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt